Bodrum MHP'de Sular Durulmuyor!..

Hafta başından beri iki üst düzey partili arasında yaşanan olaylar sebebiyle Bodrum kamuoyunun gündeminde olan MHP, bu kez de partide 15 yıl İlçe Başkanlığı yapmış ve döneminde yarımada da 4 belediye başkanlığı kazanılmış deneyimli siyasetçi Asım Başaran'ın ihraç edilme çabasıyla gündeme geldi.

Bodrum MHP'de Sular Durulmuyor!..

MHP’de 15 yıl Bodrum ilçe başkanlığı yapan Asım Başaran, Bodrum İlçe Yönetim Kurulu'nun partiden ihraç edilmesi yönünde bir süreç başlatmak için karar aldığını duyurdu. 

2000-2015 yılları arasında MHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve 2015 genel seçimlerinde MHP’den 2. Sıra Muğla Milletvekili adayı olan Asım Başaran, 2017 yılında 22 kişi ile birlikte Parti İç Tüzüğüne aykırı hareket etmek ve partiye zarar vermek suçlamasıyla İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. O dönemde savunması dahi istenmeyen Başaran, ihraç edilmemişti.

2015 yılından beri aktif siyasete ara veren Başaran, gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İlçe Teşkilatı’nın kendisi ile ilgili ihraç kararı aldığını belirtti. Başaran, sosyla medya paylaşımında “MHP Bodrum İlçe Teşkilatı 18 Mayıs 2020 akşamı şahsımla ilgili ihraç kararı almış. Hem de bu ilçe yönetimi. Hiç güleceğim yoktu..." ifadelerini kullandı.

Kent Haber'in konuyla ilgili bilgi almak için aradığı MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul ise akşamüstü saatlerinde konu ile ilgili partiden bir açıklama yapılacağını ifade etti.