Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:29:56' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:29:56' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656458

MİDTOWN'DA HAYAT BAŞLIYOR

Bodrum’un en büyük yaşam ve alışveriş merkezi’nde hayat başlıyor. Geçtiğimiz yıldan...

MİDTOWN'DA HAYAT BAŞLIYOR
Bodrum’un en büyük yaşam ve alışveriş merkezi’nde hayat başlıyor. Geçtiğimiz yıldan beri yapımı hızla devam eden ve Ortakent’te ki “Midtown Alışveriş Merkezi”, Bodrumlular için yepyeni bir eğlence ve yaşam merkezi olacak gibi görünüyor.

Haziran ayında hizmete geçecek olan alışveriş merkezi hakkında bir basın toplantısı düzenlendi. Bodrum'daki Grand Yazıcı otelde düzenlenen toplantıya, Karakaya Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Murat Karakaya, Alfar Gayrimenkul Çözümleri Genel Müdürü Cem Alfar ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Yarım asrı aşkın tecrübesi ve Bodrum’da öne çıkan yatırımlarıyla Türk ticaret yaşamına farklı sektörlerde katma değer sağlayan Karakaya Group’un projelerinden biri olan Midtown Alışveriş Merkezi, ana yol üzerinde imara açık en büyük alan üzerine kuruluyor. 77 bin 500 m² alan üzerine kurulu projede, birçok ulusal ve uluslararası marka, kapalı ve açık hava sinema salonları, çocuk oyun alanları, kafe ve restoranlar yer alacak.

Bodrumlu bir aile olarak, Bodrum’a uzun süredir ihtiyaç duyulan bir yaşam merkezi sunmak konusunda çok heyecanlı olduklarını belirten Karakaya Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Murat Karakaya projeyle ilgili şunları söyledi;

“Bodrum’da yaz-kış yaşayan yerleşik kesimin nüfusu her geçen gün artıyor. Özellikle bu kesimin tüm ihtiyaçlarını aynı anda karşılayabileceği projemiz, Bodrum’un ticaret merkezi olarak nitelendirilen Ortakent’te bulunuyor. Karakaya Group şirketlerinden Mia A.Ş.’nin yatırımı olan Midtown, anayol üzerinde imara açık en büyük alan özelliğine sahip arazide konumlanıyor ve 77 bin 500 m² üzerine inşa ediliyor” dedi.

İnşaat süresi 200 gün süren Midtown Yaşam ve Alışveriş Merkezi’yle bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Karakaya sözlerine şöyle devam etti;

“3 Ocak 2012 tarihinde başladığımız inşaatımız bugün hızla yükselmekte. Haziran 2012’de resmen açılacağımızı düşünürsek Midtown sahip olduğu büyüklük göz önünde bulundurulursa Türkiye’nin en kısa sürede tamamlanan AVM’si olma unvanına sahip olacak gibi görünüyor” olarak tamamladı.

Midtown Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nin yüzde 85 kiralaması tamamlandı

Bodrum’un özellikle son yıllarda yerli ve yabancı nüfusun sürekli yaşamak için tercih etmeye başladığı ve bu göç sebebiyle ekonomisi de oldukça gelişen bir bölge haline geldiğini söyleyen Alfar Ticari Gayrimenkul Çözümleri Genel Müdürü Cem Alfar ise şöyle konuştu:

“2010 resmi kayıtlarına göre Bodrum kışın 137 bin kişilik bir nüfusa sahipken, yaz aylarında bu sayı 1 milyon kişiyi aşıyor. Tüm bunların yanı sıra Bodrum, Türkiye’de yaz ayları boyunca perakende sektöründeki en yüksek ciroların gerçekleştiği bölgelerin başında geliyor. Organize perakendecilik olarak baktığımızda gıda, ev dekorasyon, elektronik, genç-spor giyim ve aksesuar sektörlerine baktığımızda, m² başına 7.500-12.500 TL arasında ciro rakamlarının gerçekleştiği görülüyor. Sinemadan alışverişe, yemek alanlarından oyun alanlarına Bodrum’da daha önce bulunmayan birçok marka ve konseptin aynı çatı altında toplanacağı Midtown’un, Bodrum’un organize perakende sektörüne büyük katkı sağlayacak. Yarımada’nın her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda bulunan Midtown, 15.000 m² yapı marketi, 8.000 m² alan üzerine kurulu hipermarket, 2.500 m²’lik sinema ve çocuk oyun alanı ile 100 adet ulusal ve uluslararası mağazaya ev sahipliği yapacak. 43 bin 800 m²’lik kiralanabilir alana sahip Midtown’un yüzde 85’i şu anda kiralanmış durumda. Buradan perakende sektörünün değerli markalarına bizlere duydukları güven için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Bodrum’a uygun tasarım ve mimari projesiyle; Boyner’den, Carrefour SA’ya, Darty’den Mudo City’e, Macera Adası’ndan Cinebonus’a birçok ulusal ve uluslararası markayı ziyaretçilerle buluşturacak. Yatırımcılar Midtown’ın çocuklu ailelerin de vazgeçilmezlerinden olacağı konusunda iddialılar.