MİLAS BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

MİLAS İÇİN EL ELE, DAHA İYİ GÜNLERE… Milas Belediyesi tarafından başlatılan...

MİLAS BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE
MİLAS İÇİN EL ELE, DAHA İYİ GÜNLERE…

Milas Belediyesi tarafından başlatılan Elden Ele Projesi ile yardıma muhtaç insanlarımızın sıkıntıları giderilecek. İkinci el elbise ve eşyaları toplayacak olan Milas Belediyesi, Vergi Dairesi karşısında bulunan eski Destek Hizmetleri binasında açacağı mağazayla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Hedef; toplumsal dayanışma bilincini oluşturmak…

Gönüllülük esasına dayanan, gönüllü olarak çalışmak isteyen bayanlar ve mahalle muhtarlarının destekleriyle yürütülecek olan projenin, Milas için bir ilk olacağını belirten Belediye Başkanı Muhammet TOKAT; Sosyal İşler Birimi’nin koordine edeceği proje ile yardımseverler ve ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü kurularak, toplumsal dayanışma duygusunun gelişimine katkıda bulunulacağını söyledi.

Kullanılabilir durumda olan ikinci el eşya ve kıyafetlerin her hafta Pazartesi günü, belediye tarafından oluşturulacak ekip aracılığıyla, talepte bulunan adreslerden toplanacağını sözlerine ekleyen Başkan TOKAT, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Elden Ele, her iki tarafın da sıkıntısını giderecek. Elden Ele; çeşitli sebeplerle kullanım dışı kalan ev eşyası ve kıyafetlerin bir noktada toplanıp, ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunmayı hedefleyen bir projedir. Alım gücünün iyiden iyiye düştüğü günümüz şartlarında dar gelirli ailelere destek olmak hedefimizdir. Dar gelirli ailelerimiz ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekerken, bazı ailelerimiz ise kullanım fazlası eşyaların değerlendirilmesi konusunda muhatap bulamamaktadır. Amacımız ihtiyacı olanlarla, yardımsever ailelere aracılık yapmak suretiyle her iki tarafın da sorununa çözüm yolu bulmaktır. Temizlik ve kullanılabilirlik önemli iki kıstas… Toplanan eşyaların temizlik ve kullanılabilirlik durumları göz önünde bulundurularak tasnifi yapılacak, uygun olmayanlar imha edilecektir. Belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyalar, dağıtıma hazır hale getirilecek. Projeden, belediyemizden aceze yardımı alanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtaçlıklarını kanıtlayanlar yararlanabilecektir.”

Eski Destek Hizmetleri Binası’nın, bundan sonraki süreçte ‘Sosyal Yardım Merkezi’ olarak hizmet vereceğini de sözlerine ekleyen Başkan TOKAT, Elden Ele Projesi’yle ekonomik sıkıntı içerisindeki yurttaşların hem alışveriş yapacaklarını, hem de ihtiyaçlarını gidereceklerini vurguladı.

Projeden, öğrenciler de yararlanabilecek…

Elden Ele Projesi’nin öğrenciler için de büyük bir fırsat olacağını vurgulayan Başkan TOKAT, “İlçemize eğitim görmek için gelen ve evde ikamet edecek olan öğrencilerimiz, Sosyal Yardım Merkezi’ne öğrenci belgeleriyle geldikleri takdirde mutfak ve ev için gerekli ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar. Uygulama aşamasında ilk başlarda muhakkak eksikliklerimiz olacaktır. Yardımsever halkımızın da desteğiyle, Milas için büyük önem taşıyan projemizin, çevre ilçe ve illerde örnek olacağından hiç şüphemiz yoktur” dedi.