MİLAS TARIM FUARINA REKOR KATILIM...

Milas'ta bu yıl 2-5 Mart tarihleri arasında 8’incisi gerçekleşen Güney Ege Uluslararası...

MİLAS TARIM FUARINA REKOR KATILIM...
Milas'ta bu yıl 2-5 Mart tarihleri arasında 8’incisi gerçekleşen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı törenle açıldı. Fuarda bu yıl 204 firma yer alıyor.

Bu yıl Milas’ta 8’incisi gerçekleştirilen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı önceki gün TARİŞ 152 No’lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’ne ait çırçır fabrikasında düzenlenen törenle açıldı. Fuarın açılış törenine CHP Muğla Milletvekilleri Av. Akın Üstündağ, Prof. Dr. Nurettin Demir, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kurumların il ilçe yöneticileri, siyasi parti, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşması Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Bu yıl fuara 204 firma katıldığını ve her geçen yıl firma ve ziyaretçi sayısının arttığını söyleyen Erdoğan, Milas fuar alanında artık genişleyecek yer kalmadığını ifade ederek Milas'ın bir fuar alanına ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan yaptığı konuşmanın ardından bugüne kadar Milas’ta yapılan fuarlarda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşların temsilcilerine birer teşekkür plaketi taktim etti.

Plaket töreninin ardından sahneye gelen Muğla Valisi Amir Çiçek yağmurlu, bereketli ve güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, “Bu yıl Milas’ta 8’incisi gerçekleştirilen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Fuarımız tüm katılımcılara ve siz vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Milas’ın fuar alanı sorununu ortak akılla çözeceğiz” dedi. Vali Çiçek’in yaptığı konuşmanın ardından fuarın açılış kurdelesi protokol tarafından kesilmesiyle katılımcılar daha sonra fuarda yer alan stantları ziyaret etti.

Fuarda çok çeşitli sektörlerden çok sayıda firmanın yer alıyor. Bu firmalardan biri olan Muğla'nın önde gelen otomotiv firmalarından Helvacıoğlu A.Ş.'nin yetkilisi Mustafa Ünal bu tür fuarlarda yer almaktan çok memnun olduklarını belirterek "6 yıldır katılımcısı olduğumuz 8.Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık fuarında bu sene de yer almaktan mutlu ve gururluyuz. Helvacıoğlu A.Ş. olarak; hedefimiz, kalitesine inandığımız Ford marka otomobil ve ticari araçların satış, servis ve yedek parça hizmetlerini, yetkili olduğumuz bölgede, eğitimli personelimiz aracılığıyla, en etkin, sürekli ve sağlıklı bir biçimde müşterilerimize sunmaktır. Bu fuarla birlikte, saygıdeğer misafirlerimizle bir arada oldukça, gücümüze güç katıyoruz. Fuara katılım oldukça yoğun ve misafirlerimizin bize olan ilgisinden de son derece memnunuz. Önümüzdeki yıllarda da görüşmek dileğimizle, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

8. Uluslararası Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında genç çiftçi bilgi yarışması da düzenlendi. Yarışmaya katılan Bodrum’un Bahçeyaka Mahallesi’nden Songül Tüzün, 15 sorunun 14‘üne doğru cevap vererek 1. oldu. Tüzün’e birincilik ödülü olarak bir adet seyyar süt sağım makinesi hediye edildi.

Cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da ziyaret edeceği fuar pazar günü sona erecek.