Milas ve Menteşe’de Orman Yangını

Milas’ın Kısırlar Mahallesi’nde orman yangını başladı. Milas'taki yangın ekiplerin yoğun müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Milas ve Menteşe’de Orman Yangını

Milas’ın Kısırlar Mahallesi’nde bugün öğle saatlerinde yangın başladı. Ormanlık alanda başlayan yangın, kısa süre içerisinde geniş bir alana yayıldı.

İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait hava ve kara araçları sevk edildi.
Ekipler yangını havadan ve karadan yaptığı çalışmayla kontrol altına aldı.

Bir yangın da Menteşe’de çıktı. Gazeller mahallesinde Muğla - Denizli il sınırında çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle Denizli tarafına geçti. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi.

Milas'taki orman yangını ekiplerin havadan ve karadan yaptığı yoğun müdahaleyle kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının Kısırlar köyüne çok yakın bir alanda meydana geldiğini ve bu nedenle de çok hassas olduğunu söyledi. Yangına başta Orman Bölge Müdürlüğünün hava ve kara araçlarıyla çok hızlı müdahale edildiğini belirten Akbıyık, şunları kaydetti:

"Yangına ihbardan itibaren 10 dakika içerisinde müdahale edildi. Tüm kurum kuruluşlarımız seferber oldu. Jandarma, AFAD, belediyelerimiz, itfaiyelerimiz hepsi iş makinalarıyla araçlarıyla bölgeye müdahale ettiler. Yangına 64 kara, 10 da hava aracı müdahale etti. Yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Şu anda tahminlerimiz 48 hektarlık alan yandı. Bunun 6 hektarı tarım arazizi, 43 hektarı da ormanlık alan. Ekiplerimiz çalışıyor. Allah beterinden korusun. Ben ekiplere teşekkür ediyorum."

Öte yandan yanan alan havadan dron ile görüntülendi. Görüntülerde yangının yerleşim yerlerine oldukça yaklaştığı da dikkati çekiyor. Yangının neden çıktığı araştırılıyor.