Milas'a Yeraltı Barajı Yapılacak...

Muğla’nın ilk yer altı barajı Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde inşa edilecek. Tesis hayata geçirildiğinde mahalledeki bin dekarlık tarım alanının sulanması sağlanacak.

Milas'a Yeraltı Barajı Yapılacak...

Buharlaşmayı sıfırlayarak suyu yer altında depolayacak yeni bir projeye imza atacaklarını ifade eden AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Muğla’nın ilk yer altı barajının Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde inşa edileceğini duyurdu.  

Su kaynaklarının en verimli biçimde kullanılarak, denize karışmadan kazanabilmenin yeni yollarını aradıklarını belirten Milletvekili Demir, proje detayları hakkında şunları kaydetti:

“Bu kapsamda Milas ilçemizin Ören Mahallesi’nde Muğla’mızda ilk kez doğal hayat ve habitata zarar vermeden tarımsal sulama amaçlı yeraltı barajını inşa etmek için çalışmalara başladık. Bölgemizdeki 1000 dekar tarım arazisini suyla kavuşturarak üretimi artıracak bu önemli projemiz için hazırlıklarımız büyük bir hızla sürüyor. 2021 yatırım programına dahil edilen bu çığır açacak projemiz için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımı sunuyorum. Bölgemize ve üreticilerimize hayırlı olsun" dedi.