Milas'ı Terk Etti, Adana'da Yakalandı!

Milas'ın 19 Mayıs Bulvarı'nda 10 yıldır market işleten Elif Gültekin'e, markete müşteri gibi girdikten sonra sözlü tacizde bulunup darp eden Kürşat Z. olayın ardından gözaltı alınmış, daha sora nöbetçi savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Kürşat Z., polisin çalışmasıyla Adana’da yakalandı.

Milas'ı Terk Etti, Adana'da Yakalandı!

Milas’a bağlı Güneş Mahallesi’nde yaşanan olayda; Kürşat Z. isimli şahıs, Elif Gültekin’in işlettiği markete girdi. Kürşat Z., sözlü olarak tartışma yaşadığı Elif Gültekin’i yumruklayarak darp etti. Olayın ardından kulağının ardında kesik oluşan Gültekin, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi edildi. Polis, olay yerinde inceleme yaparak soruşturma başlattı.

İLK ÖNCE, İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILMIŞTI!

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Kürşat Z., daha sonra nöbetçi savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Feci şekilde darp edildiğini, kulağının arkasına 5 dikiş atıldığını ve gözünde morluklar oluştuğu söyleyen market işletmecisi Elif Gültekin, olay anına dair güvenlik kamerası görüntülerini paylaşarak, yaşadığı şiddetin cezasız kalmamasını istedi. Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan Gültekin, şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterirken, işletmiş olduğu marketi de kapatmıştı. Görüntülerin sosyal medya ve basın kuruluşlarında yayınlanmasının ardından Gültekin’in yeniden ifadesine başvurulurken, zanlı Kürşat Z. hakkında ise yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Kürşat Z.’nin yeniden gözaltına alınması için çalışma başlatıldı ancak şahsın Milas’ı terk ettiği tespit edildi.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu çalışma sonucunda Kürşat Z.’nin izine Adana’da rastlanıldı. Adana emniyeti ile gerçekleşen irtibatta Kürşat Z. Konya Adana seferi yapan bir otobüste gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlı, gerekli işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilecek.