Milas'ın Kedileri Ev'lendi...

Milas Belediyesi, sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Sokak kedileri için hazırlanan kedi evleri, belediye ekipleri tarafından ilçenin belirli noktalarına bırakılmaya başlandı.

Milas'ın Kedileri Ev'lendi...

Milas Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu, Mehmet Çayırlı, Milas Belediyesi Veterineri Fatih Yalçın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Güney, Hayvansever Meliha Tekin’in de bulunduğu ekipler tarafından yerleştirilen kedi evleri, vatandaşların da taktiri ile karşılandı.

Milas Belediyesi Sağlık İşleri ve Fen İşleri Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak kedileri sıcak bir yuvaya kavuştu. Belediye ekipleri, koruge boru ve ahşaptan imal ettikleri ve yanında mama hanesi olan korunaklı kedi evlerini parklara bırakmaya başladı. İlk olarak Milas Şehir Parkı ve Hacıilyas meydanından bırakılmaya  başlanılan kedi evleri sırasıyla, Türkan Saylan, Penbe Karadeveci, Akkent Atatürk, Turhan Selçuk parkları gibi ilçenin tüm mahallelerindeki parklar ile devam edecek.

“Hayvansever Bir Belediyeyiz”

Hayvansever bir Belediye olduklarının altını çizen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, kedi evlerinin Milas halkı ve hayvanseverler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Sokak kedilerinin yoğun olduğu bölgelere, Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kedi evlerini koyuyoruz. İlk gün, 11 mahalleye 22 adet kedi evlerimizi yerleştirdik. Hayvansever bir Belediye olarak kedi evi dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde hız kesmeden devam edecek” dedi.

“Bu proje beklediğimiz bir şeydi” 

Kedi evlerinin yerleştirilmesinden son derece memnun olduğunu belirten Milas’lı hayvansever Meliha Tekin; "Bu proje Belediyemiz tarafından yapılmasını beklediğimiz bir projeydi. Can dostlarımız için bu projeyi düşünen ve hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. Buradaki amaç halkı daha da bilinçlendirerek sokak hayvanlarımızın da bir can taşıdığını, onlara hep beraber sahip çıkmamız gerektiğini öğretmek. Sevimli dostlarımızın soğuk havalarda bu tür evlere ihtiyaçları vardı. Bizler bugün bu alanlara kedi evlerimizi yerleştirdik. Sadece buralara değil insanlarımız kendi evlerinin önlerine de bir kap su ve mama kaymalılar. Bu şehri bu sokaklardaki hayvan dostlarımızla paylaşıyoruz. Milas Belediyemizden beklentimiz bunun gibi projelerdi, bize el uzattılar ve kedi evlerini ilçemizin dört bir yanına yerleştirmeye başladılar. Bu anlamda ben başta Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a, Başkan yardımcılarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.