Milas'ta Fırtına Etkili Oldu

Milas’ta etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar ve direkler devrildi, çatılar uçtu. Otomobilin üzerine devrilen ağaç korku ve panik yarattı.

Milas'ta Fırtına Etkili Oldu

Milas’ta meydana gelen fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi. Semiha Altunkan Okulu’nda yer alan bir ağaç rüzgarın şiddetine dayanamayarak bir aracın üstüne devrildi. Araçta kimsenin olmaması ve yaralanan olmaması herkesi sevindirirken, araçta maddi hasar meydana geldi. 

Milas’ın çeşitli mahallelerinde de ağaçların devrilmesi sırasında oradan geçen kimsenin olmaması olası faciayı önledi. Yol kenarına devrilen ağaçlar trafik akışını olumsuz etkilerken, şiddetli yağmur ve dolu yağışı karayolunda araçlara zor anlar yaşattı. Yolda biriken yağmur suyu nedeniyle araçlar trafikte zor ilerlerken, evlerin üzerinde bulunan çanak antenler de çatıdan uçtu.

Milas’a bağlı ardından Derince, Kandak ve Selimiye mahallelerinde etkisini gösteren fırtına sebebiyle evlerin çatısı uçarken, birçok ağaç ve elektrik direkleri devrildi. Mesailerine aralıksız devam eden itfaiye ve belediye ekipleri, devrilen ağaçlarla uçan çatıları bulundukları yerlerden kaldırma çalışması başlattı.

Kaynak: Haber Milas