Milas'ta Korona Alarmı!..

Milas-Bodrum Havalimanı'nda Fransa'dan gelen bir yolcuda yüksek ateş tespit edilmesi üzerine sağlık ekipleri alarma geçti...

Milas'ta Korona Alarmı!..

Muğla’daki Milas-Bodrum Havalimanı’nda Fransa’dan gelen bir Türk yolcuda yüksek ateş tespit edilmesi üzerine sağlık ekipleri alarma geçti.

Milas- Bodrum Havalimanına dün akşam saatlerinde inen ve 40 derece ateşli Fransız vatandaşı İrfan D., koronavirüs şüphesi ile Milas 75.Yil Milas Devlet Hastanesine getirildi. Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi, hastane personeli tarafından, hasta ve yakınlarının sağlığı açısından boşaltılarak, karantinaya alındı.

İçeride bulunan hastalarının tedavileri önlem alınarak devam ederken, özel odada müşahade altına alınan korona şüphelisi hastanın kontrollerinin sürdüğü, hastanın korona testlerinin sonuçlarının beklenildiği öğrenildi.

Öte yandan hastaneye ambulansla getirilen sevkli hastalar ise önlem alınarak içeriye alınıyor.

Kent Haber'in edindiği bilgilere göre, karantina altına alınan şahsın virüs test sonuçlarının yarın (Çarşamba günü) çıkacağı ve testin pozitif çıkması durumunda aynı uçakta yolculuk yapan kişiler ile ilgili de tıbbi prosedürlerin uygulanacağı öğrenildi.

Hastalık belirtileri neler?

Corona virüsü, insanlarda genellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden oluyor. Hastalığın yayılması sonucu görülen belirtiler; burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, halsizlik ve durgunluk gibi hafif düzeyli soğuk algınlığı belirtileri olabileceği gibi karın bölgesinin şişmesi, görme problemleri, denge sorunları, aşırı kilo kaybı ve şiddetli solunum sıkıntıları da olabiliyor. Çoğu insanda üst solunum yolu enfeksiyonu olarak belirtiler bulunabileceği gibi bazı insanlarda ishal, bulantı ve kusma gibi sindirim sistemi sorunları da görülebiliyor.