Milas'ta Tepki Çeken Görüntüler!

Milas'ta bir sürücünün, ipe bağladığı köpeği aracının yanında yol boyunca sürükleyerek götürmesi tepki çekti. 

Milas'ta Tepki Çeken Görüntüler!

Milas'ta bir sürücünün, ipe bağladığı köpeği aracının yanında yol boyunca sürükleyerek götürmesi tepki çekti. Köpeğin ipini elinde tutarak kimi zaman hızlanan, kimi zaman ani hareketler yaparak hayvanı yaralayan sürücü, başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntü büyük tepki topladı. 

Olay, öğlen saatlerinde, Menteş Mahallesi'nde meydana geldi. Şehir merkezinden Menteş Mahallesi yönüne giden 06 GFB 68 plakalı otomobilin kimliği henüz belirlenemeyen sürücüsü, bir köpeğe ip bağlayarak yol boyunca aracıyla birlikte sürükledi. Köpeğin ipini elinde tutan sürücü kimi zaman hızını artırınca, hayvanın yorgun düşüp, boynundan yaralandığı görüldü. Ani hareketler yaparak iple köpeğe işkence eden sürücüyü, aynı şeritte ilerleyen Tahir Sarsan fark etti. Olayı cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen Sarsan, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Olay sosyal medyada tepki topladı. Sarsan, yetkililerden ve hayvanseverlerden destek istedi.

Görüntülerin ardından konuyu gündeme getiren gunaydinmilas.com’a konuşan Nurettin Güçlü, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Menteş Mahallesi’nde işletmecilik yapan Güçlü, köpeğinin kaybolduğunu söyledi. Daha sonra arabasıyla köpeği aramaya çıkan Güçlü, bir süre sonra köpeğini bulduğunu ifade etti. Uzun uğraşlara rağmen köpeğin arabasına girmek istemediğini belirten Güçlü, köpeğini çok sevdiğini ve bu yüzden mecburen arabasında bulunan ipi bağladığını söyledi.

Güçlü, “Köpek kaçmıştı. Buldum, arabaya sokamadım. Köpeği götüremedim. Baktım kaçacak. Tekrar kaçarsa bulamam diye, arabamdaki ipi kullandım. 1. vites, yürüme hızında gidiyordum. 2 yerde dinlendirdim. Varır varmaz mamasını suyunu verdim. Yıkadım” dedi.