Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla'ya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Muğla İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla'ya Geldi

(AA) - Kente gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Muğla'da İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na iştirak etti. Bakan Selçuk, Valilik binası önünde Muğla Valisi Esengül Civelek ve kent protokolü tarafından karşılandı. Burada, Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi bahçesine kendi adına dikilen fidanın sertifikası takdim edilen Selçuk, valilik anı defterini imzaladı. Selçuk, daha sonra Vali Civelek ile bir süre makamda görüştü. 

Selçuk, Valiliğin Toplantı Salonundaki Muğla İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na da katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Vali Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de yer aldı.

Menteşe Olgunlaşma Enstitüsünü de ziyaret eden Selçuk, okul bahçesinde öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Eğitime Destek Veren Muğlalı Hayırseverlere Plaket Verdi...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Muğla'da eğitime destek veren 60 hayırsevere plaket takdim etti.

Selçuk, iş insanları, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MUTSO) düzenlenen programda, eğitime katkı sağlayan 60 hayırsevere plaket verdi.

Programa, Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de katıldı. 

Programın ardından MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda "Ziya Öğretmen ile eğitim buluşması" toplantısına katılan Selçuk, daha sonra Muğla ve ilçelerindeki okullarda ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin stantlarda sergilenen projelerini inceleyerek bilgi aldı.

Bakan Selçuk, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.


Muhabir: Durmuş Genç,Ali Rıza Akkır