Milli Servet Çöpe Gitti!..

Bodrum’da zamanında toplanmadığı için çürümeye bırakılan kurban derileri, tepki topladı.

Milli Servet Çöpe Gitti!..

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu yıl da kurban derilerinin Türk Hava Kurumu tarafından toplanacağı bildirilmişti. Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada Türk Hava Kurumu tarafından, Kurban Bayramı’nın 1 ve 2’nci günü, Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki 11 araç ve 22 personelden oluşan ekibiyle mesai kavramı gözetmeksizin, yarımadadaki tüm mahallelerde kurban derilerinin toplanacağı duyurulmuştu.

Kurban kesiminin yapıldığı Kızılağaç Deve Güreşi Alanı’nda ise çok sayıda kurban derisinin çürümeye terk edildiği görüldü. Manzara karşısında tepkisini gösteren vatandaşlar, ‘Milli servet çöpe gidiyor’ dedi. 

KESİM ALANINDA KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜ HAKİM

Kurban derilerinin bulunduğu alanda kurbanlıkların bırakılan sakatatları da dikkat çekti. Kurbanlıkların değerlendirilmeyen kısımlarını gömmek için bölgeye açılan çukura kurban derileri ve sakatatların atıldığı görülüyor. 

Çürümeye başlayan sakatatlar ve derilerden etrafa da çok kötü bir koku yayılıyor. Görüntü ve çevre kirliliği yaratan duruma müdahale edilmesi gerekiyor.