Milliler Bodrum İçin Ter Dökecek

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı, bölgesel lig maçlarına başlıyor. Takıma, 3 milli takım oyuncusu katıldı.

Milliler Bodrum İçin Ter Dökecek

Geçtiğimiz Aralık ayında kurulan Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı, kariyerinde Türk Milli Takımı’nın yanı sıra Fenerbahçe ve Beşiktaş antrenörlükleri de bulunan Adnan Kıstak yönetiminde bölgesel lig maçlarına çıkıyor. 

Aynı zamanda Kıstak’ın geçmiş yıllarda öğrencileri olan milli oyuncular Yeliz Başa, Deniz Hakyemez ve Burcu Genç ile Slovakya’da forma giyen Ecem Şahin, bölgesel lig maçları döneminde yeşil beyazlı formayı giyecek. Takım kaptanı ise tecrübeli voleybolcu İdil Ulusoy. 

Bodrum Bitez Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak bölgesel lig maçlarında yeşil beyazlılar 12 Mayıs Perşembe saat 18.00’da Aydın Belediye, 13 Mayıs Cuma saat 20.00’da Kuşadası Belediyesi 14 Mayıs Cumartesi saat 18.00’da Milas Belediye ile karşı karşıya gelecek. 

Antrenör Adnan Kıstak, Kent Haber’e yaptığı açıklamada milli takım oyuncularının bölgesel lig maçları için geldiğini ifade ederek şöyle dedi:

“Bu oyuncular, Türkiye’nin en değerli sporcuları. Çoğu yurtdışında oynuyor. Bölgesel lig için çok iyi bir takım kurduk ama bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Belediye ve Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliği ile Bodrum’da ücretsiz spor kursları yapıyoruz. Bu kurslara daha fazla çocuğun gelebilmesi için bir farkındalık oluşturmak istiyoruz ve seneye 2. Ligde gençlerimizle oynamak istiyoruz. 3 gün boyunca burada bölgesel lig maçlarımız olacak, 2. Lige yükselmek istiyoruz. Tüm Bodrumluları 3 gün boyunca salona davet ediyoruz.”

Tecrübeli voleybolcu kaptan İdil Ulusoy ise Bodrum’a geliş amaçlarını şu sözlerle anlattı:

“Bodrumspor bu sene 2. Lige çıkmayı hedefliyor. Öncelikli olarak bunun için buradayız ama bunun arkasında çok başka bir amaç var. Bodrum’da Adnan Kıstak vasıtasıyla ücretsiz verilen spor okulları hizmeti var. Biz de onlara ilham olabilmek, bir fark oluşturmak için, o kızların hayatına bir nebze dokunabilmek için geldik. Bizim esas burada oluş amacımız bu.”

Milli voleybolcu Burcu Genç, çok heyecanlı olduklarını ifade ederek “Çok heyecanlıyız. İnşallah finallerden alnımızın akıyla çıkacağız. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu. 

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Voleybol Şube Sorumlusu Mehmet Dağoğlu, Adnan Kıstak’ın kendileri için bir şans olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Adnan Kıstak hocamızın önceki öğrencileri ile bir takım oluşturduk. Amacımız 2. Lige çıkmak. Sultanlar Ligi’ne kadar çıkacak uzun soluklu bir takım oluşturmak istiyoruz. Bodrum’un potansiyeli buna müsait. Gençlerimiz voleybola çok hevesli. Bizim buradaki amacımız çocuklarımızı voleybola başlatmak. Neden Bodrum’dan milli takıma çıkan Neslihanlar, Edalar olmasın. Bu proje ile yola çıktık. Bodrum Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız buna destek veriyor.”

BAŞKAN ARAS; “KADIN VE ÇOCUKLARI İLGİLENDİREN PROJELERE HER ZAMAN DESTEK VERİLECEK”

Öte yandan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Geçtiğimiz aralık ayında kurulan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı 12, 13, 14 Mayıs tarihlerinde Bodrum’da oynanacak bölgesel lig müsabakaları öncesi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarete oyuncular, takımın antrenörü Milli Takım eski antrenörü Adnan Kıstak, voleyboldan sorumlu kulüp yöneticileri ile antrenörler katıldı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da kadın ve çocuklara yönelik projelere her zaman destek olacaklarını belirterek şunları söyledi;

“Öncelikle Adnan Kıstak hocama teşekkür etmek istiyorum. Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulübü yöneticilerine de teşekkür etmek istiyorum bizleri Adnan Kıstak hocamızla tanıştırarak bu güzel hedeflerinden bahsettiler. Bizler birçok görevle donatılmış durumdayız biliyorsunuz o yüzden her şeyi düşünmemiz söz konusu değil ama düşünülüp hedef konulan bir oluşuma da destek vermememiz imkansız bir şey. Hele hele kızlarımızı, çocuklarımızı, kadınlarımızı ilgilendiren bir konuda bizim önümüzü açan böyle bir usta olduğu zaman aramızda Adnan Kıstak hocamız gibi, bizim tamamen onun önünü açmamız gerekiyor.” dedi. 

Başkan Aras, başarı geldikçe takıma olan desteklerin arttacağına inandığını belirterek sözlerine söyle devam etti; 

“Sizlerin başarıları geldikçe kamuoyu daha fazla konuya dikkat edecektir ve daha fazla sahip çıkacaktır. Bu çok önemli. Mesela biz bunu Yalıkavakspor hentbol takımımızda yaşadık. Onlar başarılı oldukça bu sefer destekler gelmeye başladı. Bodrumspor’da da aynı şey geçerli. Bodrumspor başarılı oldukça destekler yağmaya başladı. Bu önemli, hedefimiz olması çok önemli, işin içinde çocukların olması çok önemli. Tüm ekibe çok teşekkür ediyorum.”

MAÇLAR BODRUM’DA OYNANACAK

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı, Türkiye Voleybol Kadınlar 2’nci Ligi’ne yükselmek için maçlarını Bodrum oynayacak. Bitez’de bulunan Bodrum Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak bölgesel lig müsabakaları ilk maçını 12 Mayıs Perşembe günü Aydın Sönmezspor ile oynayacak B.B. Bodrumspor Kadın Voleybol takımı, 13 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da Kuşadası belediyesi, 14 Mayıs Cumartesi günü ise saat 18.00’da Milas Belediyesi ile karşılaşacak. 

Müsabakalar sonunda birinci olan takım önümüzdeki yıl 2.Türkiye Ligi’nde mücadele edecek. 


Muhabir: Hamdi Yörür