Milyon Dolarlık Yatlar Sergileniyor...

Bodrum’da bu yıl 2’ncisi düzenlenen “TYBA Yacht Charter Show" başladı. Organizasyonda 60’a yakın lüks tekne yer alıyor. 

Milyon Dolarlık Yatlar Sergileniyor...

Bodrum’da bu yıl 2’ncisi düzenlenen “TYBA Yacht Charter Show" başladı. Organizasyonda 60’a yakın lüks tekne yer alıyor. 

Tüm Yat İşletmeleri, Brokerları, Acenteleri ve Yatırımcıları Derneği (TYBA) ve Yalıkavak Marina iş birliğinde Yalıkavak Marina’da “2. TYBA Yacht Charter Show" gerçekleştiriliyor. 

12 Mayıs Pazar gününe kadar sürecek organizasyona yurt içi ve yurt dışından yat işletmecileri, brokerler ve acente yetkilileri katılıyor. Etkinlikte yaklaşık 60 lüks tekne, kiralanmak üzere ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

“2. TYBA Yacht Charter Show"un açılışı dün akşam saatlerinde Yalıkavak Marina içerisindeki Piazza Meydanı’nda yapıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Sevi, geçtiğimiz yıl ilkini düzenledikleri organizasyona bu yıl da katılımın çok iyi olduğunu ifade ederek “Tüm dünya kiralama piyasasında yeri olacak, mutlaka gidilmesi gereken bir şov haline el birliğiyle geleceğiz. Bizi güçlü hissettiren ülkemiz, çevremiz, doğamız ve müthiş girişimcilerimizin ürettiği filomuzdur. Sahip olduğumuz çok büyük avantajlar var. Mavi yolculuk rakibi olmayan bir sektör. İnsanlar hem denizde konaklıyor, hem de arkeolojik alanları gezme fırsatı buluyor. İnsanları beton odalardan çıkarıp, ahşap kaliteli odalarda misafir ediyoruz” dedi.

Yat turizminin Türkiye’deki turizmin yüzde 20’sini karşıladığını dile getiren Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan da charter turizminin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. 

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ise “Burada gördükleriniz Bodrum ve Türkiye için buz dağının görünen kısmıdır. Deniz turizmi alanında aklınıza gelen gelmeyen her türlü ihtiyaca cevap verebilir, misafirlerinizin her birine kendini dünya yıldızı gibi hissettirebilirsiniz” dedi. 

Dinç, Bodrum'da bu teknelerle mavi yolculuk yaparak, Akdeniz çanağının en güzel koylarını, güneşini, tarihini ve doğasını bir araya getirdiklerini sözlerine ekledi.  

Yapılan açılış konuşmaları sonrası, gemici düğümü çözülerek “2. TYBA Yacht Charter Show”un açılışı yapıldı. Katılımcılar daha sonra yatları yakından inceledi.