Mine Arasan'ın Sergisi Açıldı...

Ressam Mine Arasan'ın sanat yaşamı boyunca ürettiği birçok eserinin yer aldığı retrospektif sergisi, Bodrum’da açıldı.

Mine Arasan'ın Sergisi Açıldı...

Özellikle mor, şeker pembesi ve turkuaz renkleri ile kendine özgü bir tarz yaratan ve duygularını renkler, balık, kedi, güneş ve deniz desenleri ile dışa yansıtan Mine Arasan’ın retrospektif sergisi, Oasis Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

Taş, tahta ve cam gibi birçok objeyi üzerine işlediği kendine özgü renkler ve desenler ile muhteşem eserlere dönüştüren Arasan’ın sergisinin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı. 

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun da öğrencisi olan sanatçı, açılışta Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Yaşıyorken kendi belgeselimi yapayım dedim ve tüm çalışmalarımdan örnekler sundum. Boyalar, fırçalarım, paletlerim, desenlerim, gravürlerim, resimlerimi bu sergide sanatseverlerin beğenisine sundum. Sergi açılışına gelenler, duygularını deftere yazarlar ve defter katlanır, kütüphaneye kaldırılır. Ben bu sergimde defter olarak tuvali kullandım. Gelen dostlar, duygularını buraya yazacaklar, imzalarını atacaklar ve yakında çıkacak sanat kitabımın sayfalarında sonsuza dek yaşayacak. Bu sergiye benim sanat hayatımdan bir kesit diyelim. Çalışmalarımda insanlara, sanatı sevdirmek, sanatı paylaşmak istiyorum. Barış, sevgi, iyilikleri Dünyaya dağıtmak, yaymak, insanların kalplerin görebilmek, o kalplerindeki güzel düşünceleri sanatla Dünyaya iyilik olarak göndermek istiyorum.”

Arasan’ın resimleri, kitapları, taşları, seramikleri ve gravür kalıpları gibi çok sayıda çalışmasının olduğu sergi, Pazartesi günleri dışında her gün sabah saat 11:00’den akşam saat 19:00’a kadar gezilebilecek.