MİNİK KAHRAMAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Milas'ta meydana gelen trafik kazasında kendinden küçük bir çocuğu kurtaran 4. sınıf...

MİNİK KAHRAMAN ÖDÜLLENDİRİLDİ
Milas'ta meydana gelen trafik kazasında kendinden küçük bir çocuğu kurtaran 4. sınıf öğrencisi İlyas Çakar'ı Milas Kaymakamı Bahattin Atçı ödüllendirdi.

Milas'ta geçtiğimiz Çarşamba günü Semiha Altunkan İlköğretim Okulu önünde meydana gelen olayda aynı okulun öğrenci İlyas Çakar, otomobilin altında kalma tehlikesi geçiren 4 yaşındaki başka bir çocuğu kurtardıktan sonra kendisi yaralanmıştı. Konuyla ilgili İlyas Çakar'ı ve Okul Öğretmeni Hüseyin Sudereli'yi makamında kabul eden Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, kahraman öğrenciye hazırlattığı takdirnameyi sundu ve bir bilgisayar hediye etme sözü verdi.
Kaymakam Atçı İlyas Çakar'ın fedakarca bir hareket yaptığını dile getirerek şunları kaydetti:

''Öğrencimizin bilgisayarı yokmuş. Ona bilgisayar alacağız ama kendisinden de söz aldık ve derslerini aksatmayacak. Öğrencimize örnek davranışından dolayı takdirname de vereceğiz.''

Çocukla yolun ortasında olduklarını ve çocuğa araba çarptığı anda onu kucakladığını dile getiren İlyas Çakar, ''Kazadan sonra Ben korktum ve halamın yanına gittim. Ambulansla hastaneye gittik. Doktor muayene etti ve kafamda sıyrık, kolumda da berelenme olduğunu söyledi. Röntgen çektiler ve eve gittik. Mutluyum ama en önemli olan canımdı. Ben o anda yaralanabilirdim. Hediye önemli değil. Canım daha önemli. Cana gelen mala gelsin diye de bir atasözü var'' dedi.

Olayın geçen hafta kendi okullarının önünde meydana geldiğini dile getiren Semiha Altunkan İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Sudereli, öğrencilerinin yaptığı hareketin örnek teşkil etmesi gerektiğini kaydetti.