MİNİKLER SERGİ AÇTI…

Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde, Kartanesi...

MİNİKLER SERGİ AÇTI…
Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde, Kartanesi Anaokulu öğrencilerinin “Mavi Bayrak ve Temiz Deniz” konulu resim sergisi açıldı.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj, marina ve yatlara verilen bir çevre ödülü olan “Mavi Bayrak” turizm açısından da büyük önem taşıyor.

Çevreye duyarlı bir marina olarak Milta Bodrum Marina, yıl boyunca gerçekleştirdiği çevre eğitim etkinlikleri ile özellikle çocukları çevre ve deniz temizliği konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Bu amaç doğrultusunda Milta Bodrum Marina Mavi Bayrak Sorumlusu Metin Gür tarafından, geçtiğimiz günlerde Kartanesi Anaokulu öğrencilerine bir sunum yapıldı. Konuya ilişkin çizgi film ve kısa filmlerle de desteklenen sunum sırasında, yaklaşık 50 öğrenciye Mavi Bayrak konusunda bilgi verildi.

Öğrencilerin sunumun ardından yaptıkları Mavi Bayrak, temiz çevre ve temiz deniz konulu resimler Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı.

5-6 yaş grubu 50 öğrencinin resimlerine yer verilen sergi 31 Aralık 2011 tarihine kadar açık olacak.