Miras Kavgası 250 Kişiyi Mağdur Etti!

Bodrum’da 2 kardeş arasındaki miras anlaşmazlığından dolayı banka hesapları bloke olunca, kardeşlerin sahibi olduğu sitenin elektrik parası ödenemedi. Yaklaşık 250 kişinin yaşadığı site, elektriksiz ve susuz kaldı. 

Miras Kavgası 250 Kişiyi Mağdur Etti!
array(6) { ["banner_size_id"]=> int(2) ["campaign_id"]=> string(1) "2" ["banner"]=> string(46) "uploads/images/image_728x120_5e45cb14a1bad.jpg" ["banner_text"]=> string(21) "Altın İnşaat Yatay" ["banner_url"]=> string(32) "http://bodrumaltininsaat.com.tr/" ["banner_hash"]=> string(64) "49dc97531db27dc1a1812ea887e68b7b7d8a251097be3960b82b050889565216" }

Bodrum’da 2 kardeş arasındaki miras anlaşmazlığından dolayı banka hesapları bloke olunca, kardeşlerin sahibi olduğu sitenin elektrik parası ödenemedi. Yaklaşık 250 kişinin yaşadığı site, elektriksiz ve susuz kaldı. 

Umurça Mahallesi Rasattepe Sokak üzerindeki bir sitenin sahibi 2 kardeş arasında miras yüzünden anlaşmazlık çıktı. Yargıya intikal eden olayın ardından mahkeme kardeşlerin banka hesaplarına el koydu. Site sakinleri kullandıkları elektriğin parasını site yönetimine verse de, sitenin borcu AYDEM’e yatırılmadığı için sitenin elektriği kesildi. Şu şebekesi de elektrikle çalışan site, Eylül ayında elektriksiz ve susuz kaldı. 

Yaklaşık 3 hafta önce de yine elektriklerinin kesildiğini ve aynı durumu yaşadıklarını ifade eden site sakinleri ise yaşadıkları duruma isyan etti. Site sakinlerinden Dilber Çavuş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Mal sahipleri elektriği yatırmadığı için AYDEM geldi, elektriği kesti. Burada kuyu suyu olduğu için hidrofor basıyor. Otomatik olarak suyumuz da yok. Dün öğlen saat 13.30’da kesildi. 2 kardeşin arasındaki husumetten dolayı, miras davasından dolayı ceremeyi biz çekiyoruz. Millet perişan. Herkesin evinde su yok, elektrik yok. Herkes işe gidecek, banyosunu yapması gerekiyor. Çocuklar okula gidecek, banyo yaptırması gerekiyor. Rezalet yani, başka bir şey değil. Bodrum’un göbeğinde.”

İmza topladıklarını ve suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden Dilber Çavuş, “Topladığımız imzaları Bodrum Kaymakamlığı’na götüreceğiz. Oradan da savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Su ve elektrik zaruri ihtiyaç. Sonuçta biz 50’li yıllarda yaşamıyoruz, elektriğimiz olmasın, suyumuz olmasın. 21. Yüzyıl diyoruz. İki kardeşin birbiriyle olan probleminden dolayı bizler mağdur durumdayız” şeklinde konuştu. 

Cengiz Çavuş ise iki kardeşin mahkemelik olmasının faturasının kendilerini çıktığını anlatarak şunları söyledi:

“İki kardeş mahkemelik olmuş. Mahkemelik olunca da hesaplara bloke konuyor. Onların ceremesini biz çekiyoruz. Elektrik ve su paralarını alıyorlar, kiraları alıyorlar ama biz şu an elektriksiz ve susuz yaşıyoruz. Burada yaklaşık 60 hane var, 250’ye yakın insan yaşıyor” dedi.