Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 05:07:24' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 05:07:24' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=05 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658185

MİRAS UMUDU BÜYÜYOR

Bodrum’da, Osmanlı döneminde yaşamış bir yakınlarından kaldığı öne sürülen...

MİRAS UMUDU BÜYÜYOR
Bodrum’da, Osmanlı döneminde yaşamış bir yakınlarından kaldığı öne sürülen ve daha önce 30 milyon TL denilen ancak 100 milyon TL olduğu belirtilen mirasa kavuşmayı umut eden vatandaşlar,mirası bırakanın ulaşılamayan 4 torunu bulmak için düğün salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına
katıldı.

Miras konusundaki çalışmayı, mirasının kaldığı belirtilen Hacı Mehmet Ali Ağa’nın oğlu Hacı Hüseyin Ağa’nın soyundan olan birinin müracaatı ile yürüttüğünü söyleyen emlak şirketi yetkilisi Tuncer Rıfat Barın varis sayısının 701 olduğunu söyledi.
Hacı Hüseyin Ağa isimli yakınlarından kendilerine miras kaldığını öne süren akrabalar, bir süre önce Mumcular beldesi düğün salonunda bir araya gelmişti. Yapılan toplantının ardından Güvercinlik ve Sazköy köyünde, miras kaldığı belirtilen araziler ile ilgili işlemlerin takibi konusunda vekalet vermek ve diğer konulardaki anlaşmalara ilişkin gerekli belgeleri çıkarmak üzere notere gitmişlerdi.

13 yıldır Osmanlı mirası ile ilgili çalışma yaptığını anlatan Tuncer Rıfat Barın tarafından yürütülen çalışmada yeni bir toplantı daha gerçekleştirildi. Mumcular beldesinde düzenlenen toplantıya, Hacı Hüseyin Ağa’nın soyundan olduğunu ve kendilerine miras kaldığını öne süren başta Bodrum ve Milas ilçeleri olmak üzere, İstanbul,Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi illerinden gelen yaklaşık 500 kişi katıldı.

Bugünden 200 yıl geriye giderilerek başlatıldığı belirtilen çalışma ile ilgili toplantıda, metrelerce kağıdın üzerinde çıkarılan şecereler incelendi. Hüseyin Ağa’nın 3 eşi olduğu ve bu eşlerinden toplam 11 çocuğa sahip olduğu belirtilirken Tuncer Rıfat Barın “Bu çocuklardan 4’ü bekar olarak ölmüş. Soyu yürüyen 7 evladından 34 torunu olmuş. Bu torunlar 30’unun alt soyları belirlendi. Ancak 4 toruna ulaşılmadı. Aranan 4 torununda varisleri ortaya çıkarsa varis sayısı bini bulabilir Ortada olmayan 4 torununun isim bilgileri bizde saklıdır. O torunların diğerleri gibi alt soyu da olabileceğinden, gelecekte gerek onlar gerekse diğer varislerin mağduriyet içerisinde kalmamaları için yarından itibaren 15 günlük bekleme süresine gireceğiz. ‘Bizde varisiyiz’ diyenlerin kendi kök murislerinin nüfus kayıtları ile birlikte ispatlamaları halinde onları da çıkartılacak olan veraset ilamına ilave edeceğiz” dedi.

Toplantının yapıldığı düğün salonu otoparkını, miras umudu ile toplantıya katılanların araçları doldurdu. Miras konusu nedeni ile bir araya gelenlerden bazıları, uzun süredir birbirlerini görmediklerini belirterek hasret giderdi. Hacı Hüseyin Ağa’nın soyundan olduğunu söyleyip ilk kez birbirini görenlerde vardı. Bunun yanı sıra 7 den 70’e katılımın olduğu toplantıda,miras için geldiklerini belirtenlerden bazıları Hacı Hüseyin Ağa’yı bilmediklerini söyledi. Toplantı salonunda varislerden Hüseyin Ünlü, akrabalarına duyurmak istediği bir konu hakkında konuşma yaparken, salondaki sesten dolayı sesini duyuramaması sinirlendirirken, zorda olsa onunda sesini duyurmayı başardı. Salonun duvarlarında üzerine şecereler çıkarılmış kağıtlarda dikkat çekti. Bu arada söz konusu miras ile ilgili toplantının yapıldığı salonda, zaman zaman alkış sesleri yankılandı.
20 ayda sonuçlanması beklenen miras davasında şu ana kadar 400’den fazla kişinin vekalet verdiği, vermeyenleri ise, yurt dışında, cezaevinde yada akli melekeleri yitirmiş olanlar olduğu kaydedildi.