MİTİNG GİBİ MAHALLE TOPLANTISI!

Başkan Mehmet Tosun ve ekibi, Turgutreis Beldesi'nde coşku ve heyecanla karşılandı....

MİTİNG GİBİ MAHALLE TOPLANTISI!
Başkan Mehmet Tosun ve ekibi, Turgutreis Beldesi'nde coşku ve heyecanla karşılandı. Akçaalan'da düzenlenen mahalle toplantısı, vatandaşların coşkusuyla miting havasında gerçekleştirildi. Salona giren Başkan Mehmet Tosun ve ekibi, 10. Yıl Marşı ile coşan kalabalıkla birlikte marşı ayakta söyledi. Başkan Mehmet Tosun toplantıda özetle projelerinden bahsetti, net mesajlar verdi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, bu kez ekibiyle birlikte tam kadro Turgutreis'teydi. Akçaalan Mahallesi'ndeki Turgutreis Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen mahalle toplantısına katılan Başkan Mehmet Tosun, yaklaşık 1.200 kişiye hitap etti. Salon kalabalığı almazken, bir kısım vatandaş toplantıyı salonun bahçesinden dinledi.

Başkan Mehmet Tosun, coşkulu bir kalabalık tarafından 10. Yıl Marşı ile karşılandı. Marş Başkan Mehmet Tosun, ekibi ve vatandaşlarla birlikte hep bir ağızdan alkışlar eşliğinde söylendi. Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Salona kurulan barkovizyonda önce "Konacık Mucizesi" adlı kısa film gösterildi. Konacık Beldesi'nde 10 yılda gerçekleştirilen büyük değişimi ve gelişimi özetleyen film dakikalarca ayakta alkışlandı.Konuşmasına, "Belediyecilik ciddi iştir, halkla birlikte yapmadığınız sürece, bu halk size inanmadığı sürece başarılacak bir iş değildir" sözleriyle başlayan Başkan Mehmet Tosun, Konacık'ta 14 bin kişilik bir aile olduklarının altını çizerek, şöyle konuştu;

"Şimdi de 140 bin kişilik bir aile olacağız. 650 kilometrekarelik ilçe sınırlarımız içerisinde kim yaşıyorsa, ister burada doğup büyüsün, ister buraya sonradan yerleşsin, hepinize sahip çıkacağız, ayrımcılığı bitireceğiz. Belediye personelimize de sahip çıkacağız, belediyemize de sahip çıkacağız, vatandaşımıza da çıkacağız; bunun sözünü veriyoruz size. Bu memlekette belediye hizmetlerinde ayrımcılığı bitireceğiz. İnsan ayırmayı bitireceğiz arkadaşlar. Ben 10 yıldan bu yana Konacık Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum, şu anda Konacık'ın nüfusu 14 bin, 8 bin 900 seçmen arkadaşımız var ve Konacık bugün Bodrum Yarımadası'nın en çok konuşulan beldesi, mutlu insanların yaşadığı, birlik ve beraberliğin tesis edildiği, belediyenin de sokakta tartışılmadığı bir bölge" dedi.

"Artık Yan Gelip Yatarak Atatürk'e Sahip Çıkmak Yok"

Başkan Mehmet Tosun, "Halktan kaçan belediye yönetimlerini, tarihin çöplüğüne atıyoruz. Halkla kucaklaşan bir belediyeyle tanışacaksınız" diyerek "Artık Bodrum Yarımadası'nda yan gelip yatarak Atatürk'e sahip çıkmak yok. Gece gündüz çalışacağız, O'nun bize emaneti olan Cumhuriyet'i sonsuza kadar yaşatacağız, O'nun ilke ve inkılaplarına sahip çıkacağız, Bodrum'u modern bir dünya kenti haline getireceğiz. Bodrum gerçek bir turizm kenti olacak bizim yönetimimizde" diye ekledi.

"Bugünkü Turgutreis 2004'teki Konacık'ın da Gerisinde"…

Başkan Mehmet Tosun, Turgutreis Beldesi'ne verdiği öneme vurgu yaparak, "Hangi sıkıntıları yaşadığınızı, Turgutreis'i karış karış gezerek öğreniyorum, bilgiler alıyorum, vatandaşımızla sohbet ediyorum. Maalesef ve maalesef bugün, Amiral Turgutreis'in memleketi, Kaptan-ı Derya'nın memleketi, layık olduğu şekilde yönetilmiyor arkadaşlar. Burada hiçbir yönetimi suçlama gayreti içerisinde değilim ancak gerçek bu! Buradan bir başka gerçeği de sizlerle paylaşmak istiyorum; belediyecilik hizmetleri noktasında, kentleşme süreci noktasında, kent kimliği noktasında, insana sahip çıkma ve hizmet etme noktasında Turgutreis, 2004'teki Konacık'ın da gerisinde şu anda. Bu acı gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum. Turgutreis'teki sıkıntı, belediye ve belediyeci problemi arkadaşlar. Turgutreis'te belediyeyi tartışılır olmaktan kurtaracağız" şeklinde konuştu.

Beldenin ekonomisinden de kısaca bahseden Başkan Mehmet Tosun, "Marinanın Turgutreis'teki esnafa hiçbir katkısı yok arkadaşlar. Niye; marina birinci sınıf, bizim sokaklarımız ve iş yerlerimiz beşinci sınıf. Şu anda Turgutreis'te 4 binden fazla ticari işletme var. Bir iş yeri planlaması yok, bir iş yeri envanteri yok. Her alanı yönetemediğimiz gibi, orayı da yönetememişiz" dedi.

Konacık'taki Hizmetleri Küçümseyenlere Cevap…

Bazı çevrelerce bilinçli olarak, Konacık Beldesi'nde, ünü Türkiye'yi bile aşmış bazı projelerin dahi görmezden gelindiğini belirten Başkan Mehmet Tosun, "Bazen hakkımızda şu kıyaslamayı yapıyorlar: Neymiş efendim, Konacık Turgutreis'in bir mahallesi kadarmış! Varsayalım bu fikir doğru, o zaman siz de Akçaalan'ı düzeltseydiniz" diye konuştu. Başkan Mehmet Tosun'un bu sözleri uzun süre alkışlandı.

Ardından Konacık'ta yapılan hizmetlerin nasıl gerçekleştirildiğinden bahseden Başkan Mehmet Tosun, "Bakın Konacık'ta hiç imar meselesi konuşuluyor mu' Çünkü biz planlama problemimizi 2006 yılında bitirdik, imar planı meselesini çözdük arkadaşlar. Eğer bugün, Konacık'ta küçük sanayi sitesini planlayıp yapıyorsak, cemevi yapıyorsak, cami yapıyorsak, çocuk parkları inşa ediyorsak, el sanatları merkezi ve modern pazar yeri yapıyorsak, bunları 2006 yılında, Konacık'ın geleceğini düşünerek hazırlamış olduğumuz imar planlarına göre yapıyoruz. Bir yerde bütüncül imar planı olmadan, düzenli kentleşmeyi sağlayamazsınız. Eğer göreve gelirsek, yeniden bütüncül bir planlama yapacağız" dedi.

Yerel Yöneticilere Teşekkür Etti Ama...

Turgutreis'te gittiği bir ev toplantısına, bozuk yol yüzünden otomobille ulaşamadığını, yürümek zorunda kaldığını anlatan Başkan Mehmet Tosun, "Ben belediye başkanlarımızın, belediye görevlilerimizin bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ediyorum ama Bodrum Yarımadası'nda değişim şart arkadaşlar. Bu zihniyetle Turgutreis'i yönetemeyiz, bu zihniyetle Bodrum Yarımadası'nı yönetemeyiz. Bu mantıkla yönetmeye devam edersek, gelecekte buraya turist gelmez, 140 bin insanımız da başka yerlere göç etmeye başlar" diye seslendi.

"Günde 20 Saat Çalıştık"…

Bodrum Yarımadası'nın olması gerektiği noktadan çok geride kaldığına vurgu yapan Başkan Mehmet Tosun, "Öyle sabah saat 09.00'da-10.00'da gelip, akşam saat 04.00'te 05.00'te gitmekle hiçbir şeyi başaramazsınız. Yeri geldi günde 20 saat çalıştık arkadaşlar. Şuanda 100 personelim var, hepsi benim kardeşim. Yönetim zafiyeti yaşayan bir kurumun sokakta vatandaşa hizmet etmesi mümkün değil. Konacık'taki başarının arkasındaki sır, sizin cebinizden çıkan kamu kaynaklarının doğru kullanılmasında. Bodrum'un, Turgutreis'in başka yerden kaynağa ihtiyacı yok. Biz kendi belediyemizin imkânlarını, yerel kaynaklarımızı doğru kullanalım, bu işi başarırız. Tabii ki projelerimizi hazırlayacağız, Ankara'dan yardım da isteyeceğiz, istedik, gittik aldık arkadaşlar. Yeter ki sizin mantıklı, makul, ayakları yere basan projeleriniz olsun" şeklinde konuştu.

İlk 5 Yıl Hedefi…

Bodrum için acil eylem planı hazırladıklarını ifade eden Başkan Mehmet Tosun, ilk 5 yılda turizm sezonunu en az 6 aya çıkartarak turizm gelirlerini arttıracaklarını, ulaşım sorununu çözeceklerini, çöplerin yerinde ayrıştırılmasından elektrik tellerinin yer altına alınmasına kadar acil olan birçok sorunu çözeceklerini söyledi.

Sahilde ailece oturacak bir yerin olmadığından yakınan vatandaşa, "Oturamıyorum' dedin ya sahilde, beraber oturup gün batımını izleyeceğiz seninle" diyen Başkan Mehmet Tosun'a başka bir vatandaş, "Bodrum Belediyesi kapansın, komple Muğla kapansın ama Konacık Belediyesi kapanmasın" dediğini anlattı. Bu anlatım da alkışlarla karşılandı.

Mafya Dedikodularına Sert Yanıt…

Sürekli proje ürettiklerini ve vatandaşın karşısına projelerle çıkmaya hazırlandıklarını hatırlatan Başkan Mehmet Tosun, çirkin siyasete ve dedikodulara dikkat çekti. Başkan Mehmet Tosun şöyle konuştu:

"Buraya gelirken bir vatandaşımız, eğilerek kulağıma şöyle söyledi: 'Başkanım zaman zaman burada, Turgutreis'te vatandaşın kafasını karıştırıyorlar. Yok efendim siz kimsiniz, sokakta problem olacakmış. Yok efendim siz gelirseniz, belediyede mafya kılıklı adamlar olacakmış...' Arkadaşlar 10 yıldan bu yana görevdeyim, hayatım mafyayla, gayrimeşru işlerle mücadele etmekle geçti. Belediyede ayrımcılık yapmayacağız, hepinize sahip çıkacağız. Asla ve asla ayrımcılık yapmayacağız. Hangi dünya görüşüne sahip olursanız olun, hangi partiye gönül vermiş olursanız olun, belediye seçimlerinde oyunuza talibiz arkadaşlar. Bodrum Yarımadası'nda korku imparatorluğuna son vereceğiz, hiçbir endişeniz olmasın!"

Konuşmasının ardından vatandaşların soru ve düşüncelerini de alan Başkan Mehmet Tosun'a bir vatandaş, "Benim 4 evladım var Başkanım, ben onlara 4 tane bisiklet aldım, bir tanesi bile süremedi, sürecek yer yok. Akyarlar'da 4 yıldan beri bir tane çöp konteyneri koyamadılar. Ben çok düşündüm, bu şehri düzeltebilecek en ideal kişi olarak sizi gördüm" dedi.

Toplantının ardından Başkan Mehmet Tosun ile bire bir görüşmek isteyen vatandaşlar, etrafını sardı. Bir süre vatandaşlarla ikili görüşen Başkan Mehmet Tosun, günün hatırasına vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.