Motoryatın Gölgeliklerini Çaldı, Kaçtı!

Bodrum’da bir şahsın motoryatın yaklaşık 30 bin TL değerinde gölgeliğini çalma anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Motoryatın Gölgeliklerini Çaldı, Kaçtı!

Olay, geçtiğimiz günlerde Bodrum Limanı’nda meydana geldi. Datça feribotlarının bulunduğu noktada bağlı "Yakup Ağa" isimli motoryatta temizlik yapıldığı sırada bazı malzemeler rıhtıma konuldu. 

Rıhtımda teknenin bulunduğu yere gelen 65 yaşlarındaki bir şahıs, bölgede yaklaşık bir saat zaman geçirdikten sonra, yaklaşık 30 bin TL değerindeki gölgelikleri kucaklayıp uzaklaştı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde şahıs, kucağında gölgeliklerle uzaklaşırken bir taraftan da arkasına bakarak teknedekilerin kendisini görüp görmediğini kontrol etti, ardından hızla uzaklaşarak gözden kayboldu. Bir süre sonra gölgelikleri koydukları yerde bulamayıp çalındığını anlayan tekne sahibi Şükrü Sert, güvenlik kamerası görüntüsü ile birlikte karakola giderek şikayetçi oldu. 

Kent Haber’e açıklama yapan Şükrü Sert, olayı şu sözlerle anlattı;

“Teknede bahar temizliği yaparken, bazı malzemeleri rıhtıma koyduk. 65 yaşlarındaki bir adam, bizim fayfır dediğimiz gölgelikleri görüyor ve burada yaklaşık bir saat vakit geçiriyor, minderlerimize dokunuyor. Sonra buradaki sandalyeye oturuyor. Biz kendisini gördük ama amca yaşlı olduğu için bir şey demedik. En sonunda da bizim boşluğumuzdan faydalanıp gölgeliklerimizi alıp götürüyor. Kendisine buradan çağrı yapıyoruz, bunlar değerli malzeme. Yaptırması zor, 30 bin TL değerinde. Kendisinden malzemelerimizi geri getirmesini istiyoruz.”