Mübariz Mansimov Gözaltına Alındı!

İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Bodrum'da da büyük yatırımları olan Azerbaycan kökenli ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, gözaltına alındı.

Mübariz Mansimov Gözaltına Alındı!

Palmali Grubu kurucusu Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün sabah gözaltına alındı. Gurbanoğlu'nun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Ev ve iş yerinde arama yapılan Gurbanoğlu Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

MANSİMOV KİMDİR?

Azerbaycan kökenli 52 yaşındaki işadamı Mubariz Mansimov, 1998 yılında Türkiye'ye yerleşti. 2007 yılında ‘Gurbanoğlu' soyadını da alarak Türk vatandaşlığına geçti. Türkiye merkezli Palmali Grubu'n başkanı olan Gurbanoğlu, 2014'te Türkiye'nin en zengin 10 iş insanı arasında yer aldı.

Sahip olduğu gemi filosuyla petrol, kimyasal madde ve yük taşımacılığı yapan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 2015 yılında da Forbes'ın dünyanın en zengin 500 iş insanı listesine de girdi.

Bodrum Yat Limanı'nı 2011'de Jefi Kamhi'den 42 milyon dolara satın alan ve 100 milyon dolar yatırımla Yalıkavak Marina'yı hayata geçiren, Bodrum'da turizm yatırımları da bulunan Gurbanoğlu'nun filosunda 200'den fazla gemi bulunuyor.