Müftülük Personeli de Görev Başında

Bodrum İlçe Müftülüğü görevlileri, 65 yaş üstü vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Müftülük Personeli de Görev Başında

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile topyekun mücadele devam ediyor. Virüsle mücadele hususunda alınan tedbirler doğrultusunda geçtiğimiz günlerde ülkemiz genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için dışarı çıkma yasağı getirilmişti. 

Dışarı çıkamayan yaşlılar için Bodrum Kaymakamlığı öncülüğünde kurulan Vefa Sosyal Destek grubu bünyesinde çalışan din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfı Bodrum şubesinin katkılarıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Vatandaşlara çeşitli hediyeler götürüldü.

Bodrum İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı, konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“Diyanet İşleri Başkanlığımızın her kademesinde görev yapan hocalarımızla birlikte toplumumuzun her kesimine din hizmeti ulaştırabilmek, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gönüllerini almak ve camilerimizde salalarla, yapılan dualarla inşallah bu sıkıntılı süreci aşabilmek için gayret ediyoruz. Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın talimatları doğrultusunda yakınımızda, mahallemizde, şehrimizdeki tüm kardeşlerimizi gözeterek özellikle yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarına yardımcı olmaya, onları arayıp durumlarını sorarak gönüllerini alıyoruz. Hiçbirini mahsun ve mahrum bırakmamak için tüm hocalarımızla birlikte gayret ediyoruz” dedi.