MUĞLA BAYRAM'DA HAVADAN DENETLENECEK

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ve beraberindekiler Muğla ve ilçelerini helikopterle...

MUĞLA BAYRAM'DA HAVADAN DENETLENECEK
Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ve beraberindekiler Muğla ve ilçelerini helikopterle havadan gezerek trafikte inceleme yaptı.

Kadir Ay, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, Muğla Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü İlhami Doğangüzel, Antalya Havacılık Şube Müdürü Hüsnü Rasim Ergelen ve Pilot İsmail Mert ile helikopterle Bodrum Şehir Stadı'na geldi.

Ay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sabah saat 10.00'da helikopterle Gökova'dan hareket ettiklerini, Milas ve Fethiye'de incelemelerde bulunduklarını söyledi. Havada yaklaşık 3.5 saat kaldıklarını anlatan Ay, ''9 gün boyunca günde 5 saat havada kalmayı hedefliyoruz. Pilot Emniyet Müdürümüz bizlere destek oluyor. Biz burada devamlı helikopter planlaması için Emniyet Genel Müdürlüğümüze talepte bulunduk'' diye konuştu.

Ay, bayram tatilinin uzun olması nedeniyle Muğla'da yoğun bir trafik akışının olabileceğini ifade ederek, ''Yaklaşık 15 milyon insanımızın ülkede hareketliliği düşünüldüğünde, bölgede de ciddi bir trafik akımı yaşanacak. Biz bu nedenle kazaları önlemek amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğümüzle koordineli olarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. Bayram sonuna kadar etkin tedbirlerimizi devam ettireceğiz'' dedi.

Muğla için özel bir helikopter organizasyonuyla ilgili çalışma yaptıklarını belirten Ay, şöyle konuştu:

''Hattımızı ben burada paylaşayım. Özellikle Muğla-Denizli güzergahında, Muğla-Milas, Milas-Söke, Milas-Bodrum hattı var. Bunun yanında Muğla-Gökova, Gökova-Fethiye ve Gökova- Marmaris hatları bulunuyor. Bu hatlarda yoğun önlemlerimizi devam ettireceğiz. Cezai işlemler söz konusu olabilir. Bu çalışmayı buradaki bölge insanımıza, dışardan gelecek misafirlerimize anons etmek istiyoruz. Lütfen trafik kurallarına uysunlar, mutlu bir şekilde yakınlarının yanına ulaşsınlar, yakınlarıyla birlikte hoşça vakit geçirsinler. Devamında da yine kontrollerimiz devam edecek. Ağırlıklı olarak önümüzdeki hafta cumartesi ve pazar günü dönüşleri çok ciddi olarak takip edeceğiz.''