MUĞLA VALİSİ'NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bodrum'da önceki gün düzenlenen 1. Uluslararası Motosikletli 112 Rallisi etkinliğine...

MUĞLA VALİSİ'NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Bodrum'da önceki gün düzenlenen 1. Uluslararası Motosikletli 112 Rallisi etkinliğine katılan ve ekiplere ödül veren Muğla Valisi Amir Çiçek, ödül töreni sırasında ilginç bir olayla karşılaştı.

Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen ödül töreninde, seyircilerin arasında bulunan ve isminin Hazar Rahvan olduğu öğrenilen bir vatandaş, sahneden Vali Çiçek'e seslenerek sıkıntılarının olduğunu ve birileri tarafından işkenceye maruz kaldığını bildirdi.

Rahvan, Vali Çiçek'e elinde bazı belgelerinin olduğunu söyleyerek kendisine iletmek istedi. Valinin sahnede yarışmacılara ödül vereceği sırada vatandaşın bu çıkışına tepki gösteren organizasyon yetkilileri ve valinin yakın koruması vatandaşı bölgeden uzaklaştırmak istedi.

Olaya anında müdahale eden Vali Çiçek, görevlilere vatandaşa sert muamele uygulanmaması talimatı vererek bir süre sakinleştirmeye çalıştı. Ancak Hazar Rahvan'ın sakinleşmemesi ve yanına gelme isteği üzerine vali Çiçek'in isteği üzerine sahneye çıktı. Vatandaşın elindeki evrakları alan Vali Çiçek kendisine yardım edeceği sözünü verdikten sonra vatandaşı sahneden indirdi.

Vali Çiçek olayın ardından sahnede yaptığı açıklamada, her vatandaşa yardım ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Bu tarz şeyler oluyor. Biz vatandaşı her zaman dinleriz. Vatandaşımızın bir ihtiyacı var. Ama yanlışı şu, kupa verirken devreye girdi olsun. Ben insanların huzur içinde olmasını istiyorum. Elbette ki toplumdaki insanlarımızın huzuru için biz vesile oluyoruz" dedi.

Hazar Rahvan daha sonra bölgedeki polis ekiplerine sıkıntısını anlatarak yardım edilmesini istedi. Yaşanan bu ilginç anlar kameralarca saniye saniye kaydedildi.