MUĞLA'DA 23 NİSAN KUTLAMALARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Muğla'da da coşkuyla kutlanırken öğrenciler...

MUĞLA'DA 23 NİSAN KUTLAMALARI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Muğla'da da coşkuyla kutlanırken öğrenciler günlük kıyafetleriyle törenlere katıldı.
Muğla'daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda yapılan törenle başladı. Törende konuşan Muğla Vali Vekili Recep Yüksel, ''Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 89. yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu yaşıyoruz'' dedi.
Şehir stadyumunda yapılan törende ise, Vali Vekili Yüksel, Muğla İl Jandarma Komutanı Albay Salih Karataş ve Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, törene katılan çocukların ve vatandaşların bayramını kutladı. Tören çocukların gösterileri ve resmi geçit töreninin ardından sona erdi.
Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ın talimatı doğrultusunda Muğla'daki okullarda eğitim gören 600 öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına okul üniformaları yerine günlük kıyafetleri ile katıldı. Öğrenciler tören esnasında şarkılar söyledi.