MUĞLA'DA 6 FETÖ/PDY SÜPHELİSİ DAHA ADLİYEDE

Muğla merkezli 24 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 30 zanlıdan,...

MUĞLA'DA 6 FETÖ/PDY SÜPHELİSİ DAHA ADLİYEDE
Muğla merkezli 24 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 30 zanlıdan, 5'i kadın 6'sı daha adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen ilk gruptaki 6 şüpheliden 2'si tutuklanmış; 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Muğla İl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ/PDY'ye bağlı faaliyet gösterdiği iddia edilen ve kanun hükmünde kararnameyle kapatılan okulların çalışanı ve 'ByLock' kullanıcısı olduğu belirlenen 49 şüphelinin yakalanması için 24 ilde operasyon düzenledi. Şüphelilerden 30'u, geçen salı günü yakalandı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen ve buradaki sorguları tamamlanan kadın şüphelilerden G.Ç., S.U., Ş.T., A.S., M.Y. ile erkek olan H.Z.G., bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen kadın şüphelilerin örgütte 'abla' olarak görev yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındıkları açıklandı.

Öte yandan, operasyon kapsamında 9 Haziran'da adliyeye sevk edilen ilk gruptaki 6 şüpheliden 2'si tutuklanmış; 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


Muhabir: Cavit AKGÜN