Muğla'da Kar Yağışı Etkili Oluyor

Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye kadar düştüğü Muğla'da kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Muğla'da Kar Yağışı Etkili Oluyor

Yüksek kesimlerde gün boyunca süren kar yağışı, kent merkezindeki mahallelerde de akşam saatlerinden itibaren aralıklarla etkisini gösterdi. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması yürüttü. Kar yağışı, buzlanma ve sisin etkili olduğu Muğla-Denizli-Antalya karayolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları ve belediye ekipleri, bölgede tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapıyor.

 

Uzun yıllar kar yağmayan Menteşe'de bazı ilçe sakinleri, doyasıya kar topu oynadı. Kavaklıdere ilçesinde etkili olan kar yağışı da ulaşımda aksamalara yol açtı. İlçede kar yağışının etkisini artırması nedeniyle pek çok güzergahta araçlar mahsur kaldı. Kar nedeniyle yüksek kesimler beyaza büründü. Kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yılanlı mevkisinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Karın başlamasının ardından kent merkezinde yaşayanlar bölgeye giderek karda mangal yapıp kar topu oynadı. Özlüce, Gazeller, Yörükoğlu, Şenyayla, Dokuzçam, Yemişendere, Sungur, Muratlar, Günlüce, Göktepe ve Fadıl mahallelerinin yolları karla kaplandı.

 

Karayolları ve belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Zincirsiz yola çıkarak ilerleyemeyen araçlar ekiplerin karayolunu ulaşıma açmasıyla yola devam edebildi.

 

Muhabir: Durmuş Genç