Muğlalı Genç Avukat CHP Parti Meclisi'nde

Cumhuriyet Halk Partisi'nin haftasonu Ankara Bilkent Odeon’da gerçekleştirilen kurultayında, Muğla'dan genç bir isim Parti Meclisi'ne girmeye hak kazandı.

Muğlalı Genç Avukat CHP Parti Meclisi'nde

CHP 37 Olağan Kurultayı’nı geride bıraktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek aday olarak girip yeniden genel başkan seçildiği CHP 37. Olağan Genel Kurultayı’nda parti vitrini olarak bilinen Parti Meclisi (PM) seçimlerinde kıran kırana yarış yaşandı. Kurultayda Muğla için de güzel bir gelişme yaşandı. Muğla İl Başkan Yardımcısı, Kurultay Delegesi, Avukat Gizem Özcan Parti Meclisine girme başarısını gösterdi. 

Kurultay'da Yüksek Disiplin Kurulu için 47, Parti Meclisi için 222 aday çıktı. Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik anahtar listesinin belli olmasının ardından, Ankara Bilkent Odeon’da gerçekleştirilen kurultayın her köşesinde delegelerden oy toplamak için hummalı çalışmalar yürütüldü.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Gizem Özcan'ın Parti Meclisi'ne girmesiyle ilgili yayımladığı basın açıklamasında "Partimizin 37 Olağan Kurultayı’nı geride bıraktık. Bu kurultaya “İktidar Kurultayı” adını verdik. Kurultay sürecimiz adına yaraşır şekilde, partimizin bütün kurulları ile ülkemizi yönetmeye, AKP’nin yarattığı siyasi enkazı kaldırmaya hazır olduğunu gösterdi. Bütün yol arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu Kurultay’da kentimiz Muğla için güzel bir gelişme yaşandı. Muğla İl Başkan Yardımcımız, Kurultay Delegemiz, genç kadın arkadaşımız Avukat Gizem Özcan Parti Meclisimize girdi. Kendisine yürekten inanıyor, diğer PM üyelerimiz gibi bu görevi layıkıyla yerine getireceğini biliyorum. Görev alan, almayan bütün kurultay delegelerimize, teşekkürlerimi sunuyor, İktidara hep beraber yürüdüğümüz bu sürecin ülkemize eşitlik, adalet ve özgürlük getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı. 

AV. GİZEM ÖZCAN KİMDİR?

Gizem Özcan 10.11.1990 Marmaris doğumlu. İlköğrenim ve orta öğrenimi Marmaris’de tamamladı. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesini derece ile bitirdi. Evli ve iki çocuk annesi. Muğla’da avukatlık mesleğine devam ediyor. Başkent Üniversitesi hukuk topluluğunda görev aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe yönetim kurulu üyeliğinde görev yaptı. İlçe seçim kurullarında ve insan hakları komisyonlarında görev aldı. Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegeliği ve Muğla il Başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.