Bugün Seçim Olsa Açık Ara Önde!

Avrasya ve Konsensus araştırma şirketleri, Muğla’da yaptıkları seçim ve memnuniyet anketlerinin sonuçlarını açıkladı. Avrasya Araştırma Şirketine göre Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün oyu yüzde 46, Konsensus araştırma şirketine göre ise yüzde 47.8.

Bugün Seçim Olsa Açık Ara Önde!

Avrasya Araştırma Şirketi, son anketinde yurttaşlara “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” ve “Büyükşehir Belediye Başkanının icraatlarını beğeniyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Araştırma şirketinin verilerine göre Muğla’da ankete katılanların yüzde 52’si memnunum yanıtını verirken, yüzde 46’sı da Gürün'e yeniden oy veririm yanıtını verdi.

KONSENSUS ŞİRKETİNİN MUĞLA ANKETİ

Muğla’da Avrasya Araştırma Şirketinin yaptığı kamuoyu anketinin bir benzerini de Ağustos ayı içerisinde Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi yaptı. Konsensus Araştırma Şirketinin yaptığı ankette Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün çalışmalarını beğeniyorum diyenlerin oranı yüzde 66.9, Osman Gürün’e yeniden oy veririm diyenlerin oranı yüzde 47.8 olarak belirlendi.

GÜRÜN'E DESTEK, 2019 SEÇİMLERİNDEN YUKARIDA

Öte yandan anket sonuçları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün 2019 yerel seçimlerinde aldığı oyları yaklaşık yüzde 10-12 oranında artırdığı görülüyor. Anket sonuçlarına göre Ak Parti'nin oylarında da yüzde 2'lik bir atış gözlenirken, bağımsız aday Behçet Saatci'nin yaklaşık yüzde 8, DP adayı Mehmet Kocadon'un ise yüzde 2'lik bir kayıp yaşadığı görülüyor. Şu anda herhangi bir parti üyesi olmayan Behçet Saatcı'nın bağımsız bir isim olarak hala yüzde 18'lik bir oy oranına sahip olması ise Saatci'nin Muğla siyasetindeki ağırlığının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP'li Osman Gürün %36,01, Cumhur İttifakı adayı Ak Partili Mehmet Nil Hıdır %28,42, Bağımsız Aday Behçet Saatcı %26,24, DP Adayı Mehmet Kocadon %3,81 ve Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) adayı ise %3,11 oy almıştı.