Muğlalılar Girişler Kapatılsın İstiyor!

Koronavirüs salgını dolayısıyla vaka sayılarının artması ve turistik ilçelere girişlerin yoğunlaşması Muğlalı vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

Muğlalılar Girişler Kapatılsın İstiyor!

Son bir ayda Muğla’nın turistik ilçelerine diğer illerden gelişin artması, kontrol noktalarında oluşan uzun araç kuyruklarının görülmesi ve görülen ilk koronavirüs vakalarının şehir dışından gelenlerde tespit edilmesi üzerine Muğlalılar, yetkililere çağrı yaparak girişlerin kapatılmasını istiyor.

Tedirginliklerini sosyal ağlar üzerinden dile getiren birçok vatandaş yetkililere seslenerek Muğla’ya girişlerin bir an önce kapatılmasını talep ediyor. Muğlalılar, uzun araç kuyruklarını da görünce tedirginliklerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dile getiriyor.

Bodrum girişinde yapılan sağlık taraması sırasında da uzun araç kuyrukları oluşurken, yabancı plakalı araçların çokluğu dikkat çekti. Bodrum’da büyük marketlerin otoparklarında da son günlerde özelikle 34 plakalı araçlar yoğunlukta olmak üzere farklı illere ait plakalı araçlar dikkatlerden kaçmıyor. Vatandaşlar ilçenin sağlık hizmetlerinin yerleşik nüfusa dahi yetemeyecek olmasından dolayı tedirginliklerini belirterek, başta Muğla Valiliği olmak üzere tüm kurumlara, Muğla ve ilçelerine girişlerin durdurulması için çağrıda bulunuyor.