Muharrem Temiz Konser Verdi...

Türk Halk Müziği sanatçısı Muharrem Temiz, Bodrum’da bir konser verdi. 

Muharrem Temiz Konser Verdi...

Türk Halk Müziği sanatçısı Muharrem Temiz, Bodrum’da bir konser verdi. 

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nce Herodot Kültür Merkezi’nde organize edilen konserde Muharrem Temiz, bağlamasıyla Türküler, Deyişler çalıp söyledi. Muharrem Temiz’den önce Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Mekteb-i İrfan Zakirleri dinleti sundular. 

Muharrem Temiz, konser öncesinde Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nin düzenlediği bir etkinlikteyiz. Bu inancı, bu kültürü bir yerlere taşımak için Bodrum gibi bir coğrafyada çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem zor, hem kolay. El birliği ile, gönül birliği ile böyle bir etkinliği düzenlediler. Bu inancı, bu kültürü yaşatmak ve geleceğe taşımak anlamında çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Ben de onlara destek vermek anlamında, bir katkım olsun diye aralarında bulunuyorum. Umarım iyi bir dinleti olur. Hem inanç hayatımızı, hem sosyal hayatımızı anlatan inanç içerisi ve dışarısı değerlerimizi örnekleyeceğiz.”

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA KÜLTÜR EROZYONU YAŞANIYOR

Muharrem Temiz, “Gençlerin Türkülere olan ilgisi sizce nasıl?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Ben gerek gittiğim yerlerde, gerek verdiğim konserlerde gençlerin oldukça meyilli olduklarını görebiliyorum. Sıkıntının gençlerde olduğunu düşünmüyorum. Bu bir sistem problemi. Bu geleneğin, bu edebiyatın, bu müziğin enstrümanlarıyla birlikte daha geniş kitlelere Milli Eğitim kanalıyla, okullarda müfredata girmesi taraftarıyım. Yoksa Türkiye ve Dünya’da kültür erozyonu yaşanıyor. Bunun önüne geçemiyorum. Bunu aşmanın tek yolu gençleri bu eğitim programlarına kanalize etmekten geçiyor. Dışarıda STK’ların bu anlamda yaptıkları etkinliklere de gerek yerel yönetimlerin, gerek genel yönetimin hem maddi hem manevi katkı sunması gerekiyor ki amacına ulaşsın.”

Konseri, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Tayfun Yılmaz ve Emel Çakaloğlu’nun da aralarında olduğu çok sayıda vatandaş izledi.