Muhtarlar Derneği Yeni Yönetimini Seçti

Bodrum Muhtarlar Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz 5’inci kez derneğin başkanı oldu. 

Bodrum Muhtarlar Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz 5’inci kez derneğin başkanı oldu. 

Sabah saatlerinde Bodrum Deniz Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve muhtarlar katıldı. Genel Kurula Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş de katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda divan heyetinin belirlenmesinin ardından bir konuşma yapan Başkan Aras, “Demokrasinin ilk tezahürü sevgili muhtarlarımızın mahallelerinde ve köylerinde seçilmesiyle başlar. Vatandaşımızın ilk temsilcisi sayın  muhtarlarımızdır. Benim babam Müsgebi’de 3 dönem muhtarlık yapmıştır. O yüzden sizleri çok iyi anlıyorum. Çocukluğum bir muhtarın oğlu olarak geçmiştir. Bütün yapılan hizmetlerde muhtarlarımızın birinci derecede önemi vardır." dedi. 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise “Muhtarlarımız bizim gözbebeğimiz” diyerek şunları dile getirdi:

“Biz ilçede neysek muhtarlarımız da mahallelerinde o. Onlar bizim gözümüz kulağımız. Bütün muhtar arkadaşlarımız gerçekten hepsi birbirinden değerli. Biz onları çok seviyoruz. Biliyorsunuz muhtar sayımız 53’tü, 56’ya çıktı. 12 yeni muhtarımız göreve başladı. Geçmişte görev yapan muhtar arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

Kaymakam Yılmaz, yıllardan bu yana Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanlığını yürüten Ahmet Cemil Gündüz’e gayretli ve başarılı çalışmaları için teşekkür etti. 

Genel kurulda verilen önerge ile Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, Bahçelievler Muhtarı Ali Karabağlı, Bahçeyaka Muhtarı Yücel Uyar, Eskiçeşme Muhtarı Gözde Sinop ve Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran’ın Muğla Muhtarlar Federasyonu genel kurulunda oy kullanmak üzere seçildi. 

Tek adayla girilen seçim açık oylama ile yapıldı. Oyların tamamını alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz 5’inci kez derneğin başkanı oldu. Gündüz, yaptığı konuşmada “Sayın muhtarlarım, 9 yıldır Muhtarlar Derneği başkanlığını sürdürmekteyim. 5’inci kez 2 yıllığına beni başkanlığa layık gördüğünüz için, değerli oylarınızı bana verdiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi

Derneğin yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu; 

Cevat Şakir Mahallesi Muhtarı Göksel Çamlı
Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ali Karabağlı
Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya
Karaova Mahallesi Muhtarı Muhammet Karademir
 
Denetim kurulu asil üyeleri ise şu şekilde;

Bitez Mahallesi Muhtarı Seda Özgüçlü
Çarşı Mahallesi Muhtarı Zerrin Muğlalı
Eskiçeşme Mahallesi Muhtarı Gözde Sinop