MUHTARLARLA YILIN SON TOPLANTISI

Bodrum Belediyesi 2015 yılı son muhtarlar toplantısı yapıldı. Bodrum Belediye Başkanlığı...

MUHTARLARLA YILIN SON TOPLANTISI
Bodrum Belediyesi 2015 yılı son muhtarlar toplantısı yapıldı.

Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Aralık ayı değerlendirme toplantısında mahallelerde yaşanan sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Bodrum Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yanı sıra, Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ, Taner Uslu ve Turgay Kaya ile Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz ve ilçe genelinde görev yapan mahalle muhtarları katıldı.

Bodrum Belediyesi İlgili Birim Müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasında bu toplantıların artık her ay muntazam olarak yapılacağının altını çizen Başkan Kocadon şunları söyledi:

"Özellikle muhtarlık binalarında, telefon ve internetlerinde sorun yaşandığında ya da köyümüzdeki bir okulun sıkıntısı derdi olduğunda bize bildirdiğinizde elimizden geldiği kadar hep beraber sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun yanında 2015 yaz dönemini geçirdik. Geçtiğimiz sezon yaşanılan sıkıntıları bizlerle paylaşırsanız, 2016 yaz sezonuna daha iyi başlayabiliriz. Bodrum Belediyesinin yetki çerçevesi içinde bunları hep beraber çözmeye çalışırız. Sezon öncesi bu aksaklıkları giderirsek sezon ortasında hiçbir sıkıntı yaşamayız" dedi.

Başkan Mehmet Kocadon, ilçe genelinde görev yapan muhtarların taleplerini dinleyerek ilgili birim müdürlerine de gerekli talimatları verdi. Talep ve önerilerini not alan birim müdürleri ayrıca merak edilen konularla ilgili bilgilendirmeler de yaptı.

Asfaltlama, yol bakım ve onarımı, sel felaketi sonrası yapılan tadilatlar, meydan ve drenaj çalışmaları, temizlik ve sosyal yardımların da konuşulduğu toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.