Mumcular Barajını Odaya İstediler

Bodrum Ziraat Odası, Mumcular Barajı işletmesinin odaya devredilmesini talep etti. 

Mumcular Barajını Odaya İstediler

Bodrum Ziraat Odası, Mumcular Barajı işletmesinin odaya devredilmesini talep etti. 

Geçtiğimiz günlerde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne atanan Barış Saylak’a Bodrum’dan bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete, Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fahrettin Doğan, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği Başkan Vekili İsmail Akpınar ve mandalina üreticisi Erman Aras katıldı. 

Bodrum’dan giden heyet, Saylak’a yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette ayrıca Bodrum’da tarımla turizmin buluşması, agro-turizm başlatılması, Bodrum Mandalinası Hasat Şenliği’nin kurumlarla hep birlikte yapılması konuları görüşüldü.

Ziyarette Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, Mumcular Barajı’nda tarımsal sulama suyunun ücretinin çok yüksek olduğunu ifade ederek, baraj suyunun işletmesinin DSİ’den Bodrum Ziraat Odasına verilmesinin talebi olduğunu dile getirdi. Barış Saylak da bu talebi olumlu karşıladı. Bodrum Ziraat Odası, DSİ 213. Şube Müdürlüğü’ne de dilekçeli başvuru yaptı. 

Konu ile ilgili Kent Haber’e konuşan Mehmet Melengeç, “Muğla’nın en yüksek fiyatlı sulama suyunu Bodrum kullanıyor. Bodrum’da dönümüne 100 TL, diğer ilçelerde 50-60 arası TL arasında. Çiftçilerden odanın öncü olması yönünde ciddi talep var. Daha ucuz hale getirmeyi planlıyoruz. Bunun için Mumcular Barajı’nın odamıza devredilmesi talebimiz var. Bugün konuyu Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak’la görüştük. Konuyu ayrıca DSİ Müdürü Mehmet İskender Bey ile ve milletvekilleri ile görüşüp Ankara’ya taşıyacağız” dedi.