MUMCULAR ELEKTRONİK SU SİSTEMİNE GEÇTİ

Mumcular Belediyesi mücavir alanı içerisindeki su sayaçlarını isteğe bağlı olarak...

MUMCULAR ELEKTRONİK SU SİSTEMİNE GEÇTİ
Mumcular Belediyesi mücavir alanı içerisindeki su sayaçlarını isteğe bağlı olarak Ön Ödemeli Elektronik Su Sayaçları ile değiştiriyor.

Yeni yapılacak olan binalarda ve arıza yapmış olan sayaçlarda ise yeni sayaçlardan kullanmak mecburi olacak.

Ön ödemeli elektronik su sayaçları ile Mumcular halkı peşin ödeme ile faturalandırma, su sarfiyatının tam olarak önlenmesi, sayaç okuma işleminin ortadan kalkması, bilgisayar ortamında kolayca istatistik hazırlama, kontaksız kart kullanımı ile dış etkilere karşı tam izolasyon, borç yüzünden sayaç sökme işleminin son bulması, değişik tarifeleri uygulama imkanı, anlaşılır ikaz ve bilgilendirme ikonları, rekor güvenlik kapağı ve elektronik algılayıcı, idarece değiştirilebilir Lithium pil, aydınlatmalı geniş açılı grafik ekran, uzun ömürlü ve bakımsız çalışma ve yıllarca yedek parça ve servis sağlama gibi olanak ve kolaylıklara ulaşıyorlar.

Mart ayından itibaren uygulamanın başlamasını hedefleyen Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz gibi yarımadanın sorunu olan su sarfiyatını ve halkımızın ekonomik koşulları göz önüne alarak başlattığımız bu projeye Mumcular Halkı çok büyük önem veriyor. Sistem abonelerin su kullanım miktarlarının hesaplanması ve kullanım bedelinin peşin olarak ödenmesi esasına dayanan bir ödeme sistemidir. Her sayaca abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla aboneler belediyemize gelip istedikleri miktarda kredi yükletebilirler. Bu sistemle vatandaşlarımız oldukça tasarruflu geçecekler" dedi.