“MUMCU’YU SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

24 Ocak 1993'te evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden...

“MUMCU’YU SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”
24 Ocak 1993'te evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu, ölümünün 20. yıldönümünde anılıyor.

Türkiye'de araştırmacı gazeteciliğin öncülerinden sayılan Uğur Mumcu, özellikle silah kaçakçılığı, terör ve Papa 2. Jean-Paul'e yönelik suikast girişiminde bulunan, gazeteci Abdi İpekçi suikastı hükümlüsü Mehmet Ali Ağca üzerine çalışmalarıyla uluslararası ün kazanmıştı.

Bombalı saldırı sonucu Ankara’daki evinin önünde hunharca katledilen cesur gazeteci-yazar, değerli meslektaşımız Uğur Mumcu’yu ölümünün 20. yıldönümünde, Kent Medya Grubu mensupları olarak bizlerde sevgi, saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Mesleki başarıları ile gençlere örnek olan, karanlığa karşı verdiği mücadeleyle bilinen Uğur Mumcu cinayetinin faillerinin aradan geçen bunca zamana rağmen bir türlü bulunamaması nedeniyle hayal kırıklığımız ve üzüntümüz de sürüyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğünü, halkımızın haber alma özgürlüğünü sonuna kadar savunan gazeteci büyüğümüz Uğur Mumcu’nun katline neden olan sorumlu ya da sorumlular ile olayla ilgili bağlantısı bulunanların ortaya çıkarılması gereğini de bu vesile ile bir kez daha yineliyoruz.