MURAT DERELİ CİNAYETİNDE 3 SANIĞA CEZA YAĞDI!

Murat Dereli cinayeti ile ilgili duruşmada karar çıktı; aralarında kızkardeşi ve...

MURAT DERELİ CİNAYETİNDE 3 SANIĞA CEZA YAĞDI!
Murat Dereli cinayeti ile ilgili duruşmada karar çıktı; aralarında kızkardeşi ve eniştesinin de olduğu 3 kişi tutuklandı, yargılanan 2 kişi ise beraat etti.

Bodrum'da geçtiğimiz yıl vahşice öldürülen, Gündoğan Mahallesi eski Gölköy mevkisindeki dağlık arazide elleri ayakları bağlanmış ve kafasına poşet geçirilmiş halde bulunan Murat Dereli'nin ölümü ile ilgili dava sonuca bağlandı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşmada, Murat Dereli cinayetinin sanığı olarak yargılanan, aralarında annesi ve kızkardeşlerinin de olduğu 5 sanıktan, H.D.E., S.E. ve R.K ağır hapis cezalarına çarptırılırken, F.D ve M.D. adlı sanıklar ise beraat etti.

Gündoğan Mahallesi eski Gölköy mevkisindeki dağlık arazide elleri ayakları bağlanmış ve kafasına poşet geçirilmiş halde bulunan Murat Dereli'nin cinayeti ile ilgili Dereli'nin eniştesi S.E, kız kardeşleri H.D.E. ile M.D, annesi F.D ve R.K. gözaltına alınmıştı.

5 şüpheliden anne F.D. serbest bırakılırken, diğerleri tutuklandı. Şüpheliler hakkında "kasten adam öldürme ve yakın akrabayı öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen önceki günkü son duruşmada karar çıktı. Murat Dereli cinayetinin sanıklarından eniştesi S.E 12 yıl, kızkardeşi H.D.E 18 yıl, ve R.K ise 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Annesi F.D ile ablası M.D. beraat etti.

Sanıklardan R.K. duruşma salonunda çıkışı esnasında Ağır Ceza Mahkemesi Heyetine hitaben tehdit ve hakaretlerde bulunması üzerine hakkında tutanak tutuldu. R.K. jandarma ekiplerince güçlükle sakinleştirilerek salondan çıkartıldı.