Muratal'ın Kağıt Rölyef Sergisi Açıldı

Asuman Muratal’ın kağıt rölyef sergisi, Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu...

Muratal'ın Kağıt Rölyef Sergisi Açıldı

Rölyef sanatçısı Asuman Muratal’ın kağıt ve rölyef çalışmalarından oluşan sergisi, Oasis Sümbül Sokak’ta açıldı. Muratal’ın kağıtları boyutlandırarak ortaya çıkardığı onlarca eser, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çalışmalar sanatseverlerin beğenisini kazandı. 

Açılışta Kent Haber’e bir açıklama yapan Asuman Muratal, yaşamını Bodrum ve Ankara’da sürdürdüğünü ifade ederek şunları dile getirdi:

“6 yıldır rölyef çalışmaları yapıyorum. Rölyefin aslında tam karşılığı kağıt boyutlandırma diye geçiyor. Çünkü bir görseli çoğaltarak çeşitli tekniklerde kesiyorsunuz ve üst üste yapıştırarak o görsele yeni bir şekil veriyorsunuz. O nedenle kağıt boyutlandırma deniyor. Kağıdı boyutlandırdıktan sonra da çerçevecinin yardımıyla daha şık bir hale getiriyoruz. Ben Bilkent Üniversitesi’nden emekliyim. Bu benim emeklilik işim. Ankara’da, İstanbul’da, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sergiler açtım. Oasis’te de 5’inci sergimi açıyorum. Zaman zaman atölye çalışmaları yapıyorum. Eserlerimde belirlediğim belli bir tema yok ama görsellere baktığımda beni etkileyen bir şey olduğunda onun üstünde ilerleyip en azından o temadan 4-5 tane yapıyorum. Açıkça söylemek gerekirse doğa beni çok etkiliyor, daha çok doğayı ele alıyorum.”

Sergi, 30 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.