MUSKİ 31 KİLOMETRE DERE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI

Geçtiğimiz yıllarda Bodrum'da yaşanan şiddetli yağışların su baskınlarına dönüşmesinin...

MUSKİ 31 KİLOMETRE DERE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI
Geçtiğimiz yıllarda Bodrum'da yaşanan şiddetli yağışların su baskınlarına dönüşmesinin en önemli sebeplerinden biri olan ve sık sık haber bültenlerimize taşıdığımız derelerin ıslahı ve açık tutulması ile ilgili MUSKİ'den yapılan çalışmalara yönelik bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, Bodrum'da meydana gelebilecek dere taşkınlarının önlenmesi için 2017 yılının Ekim ayı sonunda yaklaşık 31 kilometre uzunluğunda dere temizlik çalışması gerçekleştirdiği belirtildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin dere temizlik çalışmalarıyla yağışlı havalarda yaşanan taşkın sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalıştğı vurgulanan açıklamada, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin, Bodrum'da yetki ve sorumluluğunda olan dere temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Turgutreis Bölgesinde 8 bin 150 metre, Mumcular Bölgesi’nde bin 790 metre, Yalıkavak Bölgesi’nde 10 bin 80 metre ve Bodrum merkez Bölgesi’nde ise 10 bin 670 metre dere temizlik çalışması yapıldı.

Dere temizlikleri hakkında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Derelerin kötü koku yaymaması ve çevre düzeninde kötü görüntü sergilememesi adına il genelinde gerekli temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Bu temizlik çalışmaları ile birlikte meydana gelebilecek taşkınların da önüne geçmeyi amaçlıyoruz. 2017 yılının Kasım ayına kadar olan sürecinde MUSKİ ekipleri tarafından Bodrum ilçesinin genelinde yaklaşık 31 kilometre uzunluğunda dere temizlik çalışması gerçekleştirildi ve önümüzdeki süreçte de dere temizlik çalışmaları hız kesmeden devam edecek.”