MUSKİ'nin Faturası Başkanlara Kesiliyor!

Seçildikleri andan itibaren uyum içerisinde çalışan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı, Bodrum kamuoyu nezdinde en zor durumda bırakan konular, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (MUSKİ) çalışmalarından kaynaklanıyor.

MUSKİ'nin Faturası Başkanlara Kesiliyor!

On yıllardır biriken alt ve üst yapı sorunlarıyla boğuşan Bodrumlular, ilçede 2019 yerel seçimlerinden sonra başlatılan altyapı çalışmalarına başından beri destek veriyor. Hem Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün, hem de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ilçenin özellikle altyapı sorunlarının çözümü için ortaya koydukları vizyon ve başlattıkları çalışmalar kamuoyundan büyük destek alırken, sahadaki çalışmaların organizasyonunda yaşanan belirgin sorunlar ise vatandaşların gittikçe artan tepkilerine neden oluyor. Bürokrasinin işleyişindeki aksaklıkların faturası ise doğal olarak belediye başkanlarına çıkarılıyor.

Belediye hizmetleri açısından ilçede en yoğun hizmet beklentisinin olduğu ve günlük hayatta en fazla sorunun iletildiği müdürlüklerinin başında Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi geliyor. MUSKİ'nin Bodrum'daki çalışmalarında ise çağrı servisinden, alınan arıza ihbarlarına müdahale zamanına, yapılan işlerin kalitesinden, sonlandırılmasına kadar her konuda büyük şikayetler ve memnuniyetsizlik var.    

ARTIK YERLER YOSUN TUTMUŞ!..

Tüm girişimlerine rağmen sorunlarına çözüm bulamayan birçok vatandaş da dertlerini son bir umut olarak basına iletiyor. Kent Haber'e hergün gelen onlarca şikayetten sonuncusu da Yalıkavak'tan iletildi. Kent Haber’e ulaşan Hüseyin Atalay isimli vatandaş, 20 günü aşkın süredir isale hattından akan suya müdahale edilmediğini ifade ederek tepki gösterdi. 

Yalıkavak Gerişaltı’nda 20 günü aşkın süre önce isale hattında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlak meydana geldi. Vatandaşların iddiasına göre MUSKİ’nin defalarca konudan haberdar edilmesine rağmen gelen giden olmadı. Devamlı akan su nedeniyle yerler yosun tutmaya başladı. Çevre sakinleri bir taraftan tonlarca suyun boşa akmasına üzülürken, diğer yandan da kayganlaşan yolun kazalara davetiye çıkardığını söylüyor. 

Kent Haber’e ulaşan Hüseyin Atalay isimli vatandaş, tepkisini “Bir aya yakındır bu su buradan akıyor. Yerler yosun tutmuş. Defalarca MUSKİ’yi aramamıza rağmen bir sonuç yok. Bu su milli servet, boşa akıyor. Bugün zabıta geldi, yolun ıslattığımızı söyledi. Defalarca aramamıza rağmen ilgilenmiyorlar, gelmiyorlar” sözleriyle dile getirdi.