MUSKİ'ye Ulaşmak Mümkün Değil!..

Bodrum'da MUSKİ sorumluluğundaki aksaklıklar ile ilgili şikayetler bitmiyor. İlçenin her köşesinden benzer şikayetler yükselirken son serzeniş Bodrum merkezinden geldi. 2 aydan beri boşa akan su ve altyapı çalışması sonrası asfaltlanmayan yol, şikayete neden oluyor.

MUSKİ'ye Ulaşmak Mümkün Değil!..

Yokuşbaşı Mahallesi Hale Sokak’taki isale hattı, yaklaşık 2 ay önce patladı. Yüzeye çıkan su Hale Sokak ve aşağısındaki Akdeniz Caddesi boyunca akıyor. 2 aydır kesintisiz şekilde akan su nedeniyle yerler yosun tutmuş. Kayganlaşan yol, kazalara da davetiye çıkarıyor. Mahalle sakinleri, defalarca MUSKİ’yi aramalarına rağmen sorunun bir türlü çözülmediğini ifade ediyor. 

Mahalleli, Akdeniz Caddesi’nde kanalizasyon hattı çalışması sonrası asfaltlamanın da yapılmadığını ve toz toprak içinde kaldıklarını söylüyor. 

“MUSKİ’YE ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Kent Haber’e konuşan mahalle sakini Barbaros Günay, patlağı defalarca yetkililere bildirmelerine rağmen bir sonuca ulaşamadıklarını anlatarak şunları söyledi;

“Yaklaşık 2 ay evvel yukarıdaki içme suyu şebekelerinde bir patlak meydana geldi. Bunu ben defalarca Yokuşbaşı muhtarı vasıtasıyla, MUSKİ’ye bizzat kendim giderek ve MUSKİ’yi arayarak defalarca şikayet ettim. Ama 2 ay boyunca ne gelen oldu ne giden oldu. Gördüğünüz gibi 2 aydır bu su boşu boşuna akıyor. Her taraf yosun bağladı, yukarısı yemyeşil ve otlar çıkmaya başladı. Bu kadar sorumsuz, bu kadar lakayt bir kuruluşla karşı karşıyayız. Bugün 40 dakika MUSKİ’ye ulaşmaya çalıştım. Gene de en ufak bir netice alamadık. Ulaşmak bile mümkün değil. Ya kendiniz gideceksiniz ya da Allah’ın hikmetine bırakacaksınız.”

“KANALİZASYON ARIZASINI YAPTILAR, BIRAKIP GİTTİLER”

Hale Sokak aşağısındaki Akdeniz Caddesi’ndeki çözülmeyen sorun ile ilgili de konuşan Günay, şunları dile getirdi:

“Aşağıda bir kanalizasyon şebekemiz var Akdeniz Caddesi üzerinde, onu da göstereyim size. Onu da yaklaşık 15-20 gün evvel kanalizasyon arızası var diye geldiler, kazdılar. Ondan sonra yaptılar arızayı, öyle de bıraktılar, gittiler. Ne asfalt kaldı ne bir şey. Bütün site halkı burada şikayetçi. Tozdan topraktan duramıyorlar çünkü çalışan bir cadde. Devamlı trafik var ve toz kaldırıyor. Belediye ilgilenmiyor, MUSKİ’ye atıyor. MUSKİ zaten duymuyor. Böyle sorumsuz kişilerin elinde Bodrum’da yaşamak zorundayız.”