MUSTAFA KURAY İDDİALARI YALANLADI

DSP'li Ören Belediye Başkan Kazım Turan ve belediye meclis üyeleri ile birlikte...

MUSTAFA KURAY İDDİALARI YALANLADI
DSP'li Ören Belediye Başkan Kazım Turan ve belediye meclis üyeleri ile birlikte DSP Ören Belde Başkanı Mustafa Kuray ve belde yönetiminin istifa etmesiyle ortaya bir takım iddialar atıldı.

Başkan Kazım Turan ve DSP Ören Belde Başkanı Mustafa Kuray'ın Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e olan yakınlıkları nedeniyle 2011 genel seçimlerine kadar kurulması beklenen Türkiye Değişim Hareketi'ne katılacakları iddia edilmişti.

Ören Belediye Başkanı Kazım Turan, şehir dışında olduğunu belirterek konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yapmazken, DSP Ören Belde Başkanı Mustafa Kuray ise Kent TV mikrofonuna yaptığı açıklamada bu iddiaların asılsız olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Biz DSP'ye girerken bizi davet edenler, ya istifa etmişlerdir ya da görevden uzaklaşmışlardır. Bu nedenle biz de sitifa etmek zorunda kaldık. Meclis üyelerimiz ve kayıtlı üyelerimizle birlikte 30 kişi istifa ettik. şuanda bağımsızız, ilerleyen süreç neyi gösterir bilmiyorum. Mustafa Sarıgül'ün partisine katılmamız ise söz konusu değildir, böyle birşey yoktur."

Ören'in DSP'li Belediye Başkanı Kazım Turan ile belediye meclis üyeleri Hüseyin Topuz, Mehmet Türkmen, İbrahim Barbaros ve Kamil Özmen ile DSP Belde Başkanı S. Mustafa Kuray ile yönetim kurulu üyeleri Ümit Vahit Çerçi, Selma Altınsoy, Mustafa Aktaş, Mehmet Erbey, İbrahim Yıldırım ve Hamit Bozkurt da Başkan Turan ile birlikte hareket ederek partilerinden istifa ettiklerini açıklamışlardı.