MÜZEYYEN SENAR İÇİN GIYABİ CENAZE TÖRENİ

Geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren sanatçı Müzeyyen Senar için Muğla'nın...

MÜZEYYEN SENAR İÇİN GIYABİ CENAZE TÖRENİ
Geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren sanatçı Müzeyyen Senar için Muğla'nın Bodrum ilçesinde sevenlerince temsili cenaze töreni düzenlendi, lokma dağıtıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü tedavi gördüğü İzmir'deki bir hastanede yaşamını yitiren Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar için yaşamının uzun bir bölümünü sürdürdüğü Bodrum ilçesinde sevenlerince gıyabi cenaze töreni düzenlendi, lokma dağıtıldı.

Bodrum Belediye Meydanı'ndaki Adliye Caminde düzenlenen törende ilk olarak lokma dağıtıldı. Cami müezzini Halil Doğu tarafından Yasin-i Şerif okundu. Düzenlenen tören hakkında gazetecilere bilgi veren Müzeyyen Senar hayranı Sevgi Özüt, Senar'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Senar'ın Atatürk'ün karşısında şarkı söyleyen bir kişi olduğunu anımsatan Özüt, "Bizim çınarımızdı. Atatürk'ün karşısında şarkı söyleyen insanımızdı, çok kıymetlimizdi. Müzeyyen abla Bodrum'a aşık bir insandı. Bodrum'da evi vardı, burada teknesi vardı. Biz Bebek Camisine gidemeyeceğimiz için hayırsever vatandaşların organizesi ile gıyabi cenaze töreni düzenledik ve Yasin'i okunuyor. Hayırsever vatandaşların lokma dökmesiyle Bodrumluların Müzeyyen ablaya bir vefa borcunu ödüyor" dedi.

Törene katılan Ayça Karadağ ise, "Ülkemizin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin. Kendisini çok sever ve şarkılarını da dinlerdim" diye konuştu.

Düzenlenen lokma etkinliğinin ardından cami önünde düzenlenen törende Senar için dua edildi, gıyabi cenaze namazı kılındı. Cami müezzini Halil Doğu, Müzeyyen Senar'a Allah'tan rahmet dileyerek, sevenlerine başsağlığı diledi.