Müzisyen Ata'nın Ani Vefatı Üzdü...

Uzun yıllar Bodrum’da çeşitli mekanlarda sahne alan şarkıcı Ata, beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Ata'nın ani vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Müzisyen Ata'nın Ani Vefatı Üzdü...

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve Şahane, Delfi Otel, 48’li gibi mekanlarda sahne alan Şarkıcı Ata, programlarının bitmesinin ardından geçen 30 Ekim’de Bodrum’dan İzmir’e gitmişti. İzmir depremine Seferihisar’da yakalanan müzisyen, daha sonra İstanbul’a, ailesinin yanına geçti. 

Ata, dün gece beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitirdi. 60’lı yaşlardaki müzisyenin bu ani ölümü, ailesi, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu. Bodrum’daki sevenleri Kumbahçe sahilinde onu andılar. “Ata Seni Unutmayacağız” yazılı bir pankart açan sevenleri dualar okuyup helva dağıttılar. 

TRT Müzik kanalında ünlü sanatçı Zerrin Özer ile program yapan Ata’nın kızı Ece, oğlu Hazal ve eşi Mücella’nın da müzisyen olduğu öğrenildi. 

Şarkıcı Ata’nın opera sanatçısı kızı Ece Ata, sosyal medya hesabından babasının vefatı ile ilgili şu sözleri paylaştı:

“Bugün hayatımın en zor günü. Ailem ve ben babam Ata'yı kaybetmenin korkunç şokunu ve üzüntüsünü yaşamaktayız. Bu satırları güçlükle yazıyorum ama onu o kadar çok seven var ki maalesef bu haberi bilmelerinin doğru olacağını düşündüm. Sen aramızdan ayrılmadan yaklaşık 3 saat önce "Baba gel değişiklik olsun, saçlarını keseyim" dedim ve sen o hep çok değer verdiğin saçlarını gözünü kırpmadan "Hadi kes" dedin sonra elimde bir tutam saç kaldı ve bana dönüp "Onları atma ölürsem koklarsın" dedin. Ve o an sana çok ama çook kızdım. Ah benim canım babam hissetmiş miydin böyle olacağını bizi üzmek istemedin mi? İyi hissetmiyor muydun? Yoksa bu Dünyada yaşamak artık anlamlı gelmiyordu? Bizi öyle büyük bir üzüntüyle bırakıp gittin ki biz bu acıyı nasıl atlatacağız bundan sonra ne yapacağız bilemiyorum. Sana ölüm hiç yakışmadı baba nolur bu kötü bir kabus olsun. Seni çok özlüyorum.”

Ata, bugün İstanbul Heybeliada’da toprağa verildi.