Nadiye Sarıtosun'dan Acı Haber...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Bodrum Şubesi eski başkanlarından emekli akademisyen Nadiye Sarıtosun, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti.

Nadiye Sarıtosun'dan Acı Haber...

Uzun yıllardan beri Bodrum’da yaşamını sürdüren ve geçmiş yıllarda uzun süre Kent TV ekranlarında "Türkçe Konuşuyorum" isimli programı hazırlayıp sunan Nadiye Sarıtosun, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Sevilen bir isim olan Sarıtosun'un ani vefatı, eğitim camiası ve sevenlerini üzüntüye boğdu. 

ÇYDD Bodrum Şubesi eski başkanlarından Nadiye Sarıtosun evli ve 2 çocuk annesiydi. Dün ailesi ile birlikte Torba mahallesinde tatil yapan Sarıtosun’un havuza girdikten sonra nefes alamamaya başladığı, ardından astım rahatsızlığı için kullandığı spreyini sıktıktan sonra bayıldığı öğrenildi. 

Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Sarıtosun, Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Sarıtosun, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Uzun yıllar çeşitli üniversitelerde dil ve tarih alanında akademisyenlik yapan Sarıtosun, özellikle Türkçe’nin doğru kullanılması konusunda hassasiyeti ve çalışmaları ile biliniyordu. 

Nadiye Sarıtosun’un cenazesi, 1 Temmuz Cuma günü, Cuma namazından sonra Kerem Aydınlar Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Ortakent Mezarlığı’na defnedilecek.