Neşet Usta İçin Beste Yaptı...

Bodrum’da müzik öğretmenliği yapan Sinan İşvaroğlu, 8 yıl önce bugün aramızdan ayrılan 'Bozkırın Tezenesi' büyük usta Neşet Ertaş için bir Türkü besteledi. İşvaroğlu, Türküsünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Neşet Usta İçin Beste Yaptı...

25 Eylül 2012’de yaşamını yitiren Türk Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın ölümünün üzerinden bugün itibariyle tam 8 yıl geçti. Bozkırın Tezenesi olarak bilinen ve bugün dillerdeki birçok Türkünün sahibi Neşet Ertaş, vefatının 8’inci yılında anılıyor. 

Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müzik Öğretmeni, müzisyen Sinan İşvaroğlu da Ertaş’ın anısına “Neşet Usta” isimli Türküyü besteledi. Sözü ve müziği kendisine ait Türküyü Youtube’da yayınlayan İşvaroğlu, eserini müzisyenlerin beğenisine sundu. 

Kent Haber’e bir açıklama yapan Sinan İşvaroğlu, bestelediği Türkü ve Neşet Ertaş hakkında şunları dile getirdi:

“Bizim ismimiz Neşet Usta ile anılsın. Çok kıymetli bir ustadır. Benim onunla gönül birliğim olduğuna inanıyorum. Hiç beni yalnız bırakmadı. Kendisini hiç tanımadım ama kendisiyle gerçekten gönül birliğim var. Çok kıymetli bu ustanın söylediklerini, yaptıklarını, yaşamını, hayat tarzını insanlara ulaştırmak, gençlere, çocuklara onu sevdirmek, nasıl olduğunu anlatabilmek için ben de kendimce, naçizane bir eser yaptım. Bunları insanlara ulaştırmak istedim. Neşet Usta, tarifi imkansız yoksulluklar içinde kendisini bozmadan yaşayabilmiş biri. Benim için Anadolu demek, Anadolu’nun özü demek. Yani sevinci, hüznü, aşkı, kederi, herşeyi çok güzel işleyebilmiş. Ayrıca bağlama ve söyleme tarzıyla da henüz geçilememiş bir virtüözdür. Bunun kıymetini daha iyi anlayabilmek, aktarabilmek için hem gelecek nesillere, hem şimdiki dostlarımıza, hem de gariplere selam olsun diye naçizane bir eser yaptım. Neşet Ertaş’ı çok seviyoruz. Bütün dostlara selamlarımı, saygılarımı sunuyorum” dedi.

İşvaroğlu'nun büyük usta için bestelediği türküyü, Youtube'da https://youtu.be/smKdOmalp3M linkini tıklayarak izleyebilirsiniz.