NEVCİHAN ÖZCAN’DAN DOSYA AÇIKLAMASI!

Önceki gün Kent Haber’de yayınlanan Yalıkavak Belediyesi İmar servisinde ki bazı...

NEVCİHAN ÖZCAN’DAN DOSYA AÇIKLAMASI!
Önceki gün Kent Haber’de yayınlanan Yalıkavak Belediyesi İmar servisinde ki bazı evraklara Jandarmanın el koyarak savcılığa iletmesi haberiyle ilgili olarak Yalıkavak Belediye Başkan Vekili Nevcihan Özcan’dan bir açıklama geldi.

Özcan Yalıkavak’da ki evinde Kent Haber’e yaptığı açıklamada, belediyenin imar servisine yönelik bir operasyon yapılmadığını, bunun zaman zaman çeşitli şikâyetler üzerine tekrarlanan işlemlerden biri olduğunu söyledi. 21 aydır Yalıkavak belediye başkan vekili olarak görev yaptığının altını çizen Özcan, görevi boyunca 3-4 kez benzer durumla karşılaştığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Evet, doğrudur, ama bu belediyemizde zaman zaman olan bir şeydir. Ben 21 aydır görevdeyim, görevim boyunca 3-4 defa bu işler olmuştur. Sivillerden 2 kişi gelir bana gösterirler elindeki kâğıdı şunları almamız gerekiyor derler. Bu herhangi bir şirket olabilir, bu kişi olabilir. Bizde tabi ki der imardaki arkadaşları çağırır bu dosyaları hazırlamaları gerektiğini söylerim. Dünkü olayda geldiklerinde ben yoktum. Dışarıda asfalt yapımıyla ilgili bulunuyordum. O sırada gelmişler ben olmayınca doğrudan imara girmişler, sonra ben dönünce belediyeye bana dosyaları istediklerini ve verdikleri söylendi. Bu dosyalar bir şirket hakkında. 2 yeriyle ilgili projelerini istemişler, onları çocuklar hazırladılar ve verdik. Bu baskın şeklinde değil, yalnızca zaman zaman olan şeyler. İlk defa haberleştiği için de benim garibime gitti. Birde sürekli arandım geçmiş olsun dediler. Beni arayanlara geçmiş olsunluk bir şey olmadığını anlattım herkese. Gerçekten de geçmiş olacak bir şey yok, olağan bir olay. Anneme telefon edilmiş. Bende tesadüfen İzmir’de belediyeler ile ilgili bir toplantıya gitmiştim. Annem hemen şüpheye düşmüş İzmir’e acaba bu olaydan dolayımı gitti diye düşünmüş. Kendisine böyle bir şeyin olmadığını anlattım” dedi.