NEWOLD’DA ÜÇ CANLI PERFORMANS…

Kale caddesindeki tarihi handa iki senedir faaliyette olan Newold’da bu kış canlı...

NEWOLD’DA ÜÇ CANLI PERFORMANS…
Kale caddesindeki tarihi handa iki senedir faaliyette olan Newold’da bu kış canlı performanslarla Bodrum gecelerine renk geldi.

Hoot Konser Prodüksiyon tarafından organize edilen konserlerde Klasik’ten Akustik’e, Akustik’ten Dünya Müziği’ne seyahat ederek müzikle dolu bir geceler yaşanıyor.

Önceki akşam Tarihi Hanı dolduran müzik severler ilk olarak İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin müzisyenlerinden, beş nefesli enstrümandan oluşan Ege Brass grubunun Haendel, Bach, Vivaldi, Mozart ve Piazzolla’dan çaldıkları parçalarla romantik anlar yaşadı.

Ege Brass’ın ardından, 2000 yılında kurulan Anima grubunun solisti olan, 2006 yılında grubun çıkarttığı Animasal albümü ile adını duyuran Ceylan Ertem sahne aldı. Grubun dağılması ile birlikte 2010 yılında "soluk" adlı ilk solo albümünü çıkartan ve 2009 ve 2011 yılları arasında Almanya, Fransa ve Hollanda'da verdiği konserler ile adını Avrupa'da da başarıyla duyuran sanatçı, söylediği parçalarla kendisini dinlemeye gelen müzik severlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Gecenin son sürprizi ise Oud Selon Smadj’da ud sanatçısı, besteci, aranjör olan Smadj oldu. Kaptan Smadj’ın udu ile yönettiği bu yolculukta Dünya müziğinin büyük sesi Natacha Atlas’a Lübnanlı trompet virtiözü İbrahim Maalouf, Türk saz çalgıcısı Cem Yıldız’ın yanı sıra Hogir Göregen perküsyon, Rustam Mahmudov piyano, Gürkan Özkan tabla ile eşlik etti.

Hoot Konser Prodüksiyon Halkla İlişkiler Müdiresi Ebru Aksu, organizasyonun bir günlük bir etkinlik olduğunu ve içinde üç ayrı grubun bulunduğunu belirterek şunları söyledi,

”Konsept “Klasik’ten Akustik’e, Akustik’ten Dünya Müziği’ne” ve her tarzdan bir grup sahne alıyor. Biz bunun çok güzel bir proje olduğuna inandık ve anlatmak için uğraştık. Herkes gereken ilgiyi gösterdi. Bu kış mevsiminde olmayan bir şeydi, belki bir ihtiyaçtı. Gerçekten güzel müzik dinlemek, keyifli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi oldu. Demek ki Bodrum bunu seviyor, umarım bundan sonrada devam ettiririz. Bu gece gayet güzel geçti.”dedi.